Tolnai pont

2017.10.10, 08:58 Kajak-kenu
Tolnával zárult a kajak-kenusok 2017-es szezonja. A hagyományos év végi verseny főleg a legfiatalabbaknak jelent élményt, akik sok esetben itt állnak először rajthoz, illetve végzik el a versenyekhez köthető szertartásokat.

A tolnai holtág évek óta biztos pontja a versenyszezonnak, hol 5, hol 10 kilométer után hirdetnek győztest, ám a legkisebbeknek 1000 és 2000 méter is szerepel a versenytávok között.

A nap kezdetén a kenu négyesek tették vízre a hajót, ahol 3 hajót is ASE-sok töltöttek meg, tehát 12 kiskenusunk sorakozott a rajtvonalon. Sokuknak ez volt a debütálás, így a versenyrutin az ő esetükben egy teljesen ismeretlen fogalom volt. Szépen végighajtották a 2 kilométert, majd elcsigázottan, ám ragyogó szemekkel vették át a jól megérdemelt érmeket.

A többiek már legalább egy versennyel a hátuk mögött érkeztek, noha ez sem nevezhető versenyrutinnak, gond nélkül lehozta mindenki a távját, és gyakran eredményhirdetésre is hivatalos volt a fiatalság.

A nagyobbaknak inkább már levezetés volt ez a hétvége a nagyon szoros 2017-es szezon zárásaként, de azért ők is odatették magukat és izgalmas futamokat láthatott a napsütésben sütkérező publikum.

 

 

 

 

Népszerűsítő verseny

Tolna, 2017. október 07.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

 

TC-4 gyermek fiú I-II. évfolyam 2000 m

1. Szinger Milán-Bedecs Tamás, Pálfalvi Viktor-Tumpek Bence

2. Szinger Zalán-Nagy Soma-László Zoltán André-Molnár Tibor

3. Mácsik Attila-Vajna Lóránt-Pach Botond-Bana Zétény

C-1 serdülő fiú V-VI. évfolyam 5000 m

1. Hodován Dávid

3. Kollár Kristóf (Dunaferr SE)

K-1 serdülő lány V-VI. évfolyam 5000 m

8. Németh Aletta

Kertész Gréta

10.Ottófi Lili

12.Strobl Adél

13. Dévényi Alíz

K-2 kölyök fiú III-IV. évfolyam 5000 m

7.Kabai Ákos-Domonkos Benedek

K-1 serdülő fiú V-VI. évfolyam 5000 m A döntő

8. Spiesz Levente

K-1 serdülő fiú V-VI. évfolyam 5000 m B döntő

9. Moró Dániel

K-1 gyermek lány I. évfolyam 5000 m

5. Adorján Angéla

12. Szabó Kitty

MK-1 gyermek lány 0. évfolyam 1000 m A döntő

4. Richter Evelin

7. Németh Noémi

8. Mácsik Gréta

9.Kiss Virág

MK-1 gyermek lány 0. évfolyam 1000 m B döntő

1.Prókai Boglárka

3. Frast Lilla

4. Csapó Kun Réka

K-1 kölyök lány IV. évfolyam 5000 m

8. Sebestyén Csenge

9. Szabó Alexandra

PC-2 gyermek fiú I-II. évfolyam 5000 m

1. Tengölics Tamás-Németh Bálint

2. Berger Péter-Németh András Áron

3. Szinger Milán-Lojek Levente

4. Frast Medárd-Kovács Kristóf

K-1 kölyök fiú IV. évfolyam 5000 m

17. Kabai Ákos

19. Domonkos Benedek

K-1 kölyök lány III. évfolyam 5000 m

7. Ottófi Lili

9. Strobl Adél

C-1 kölyök fiú IV. évfolyam 5000 m

7. Forster Martin

K-1 ifjúsági lány VII-VIII. évfolyam 5000 m

6. Németh Aletta

7. Krémer Franciska

C-1 kölyök fiú III. évfolyam 5000 m

4. Juhász István

PC-2 kölyök fiú III. évfolyam 5000 m

1. Pólya Dániel-Sárközi Bence

K-2 kölyök lány III-IV. évfolyam 5000 m

6.Ottófi Lili-Strobl Adél

 

Edzők: Bedecs Ferenc, Meczker András, Feil Imre, Tóth Márton