Szeptemberi Sukoró

2020.09.14, 23:14 Kajak-kenu
Rendhagyó időpontban- mikor máskor, ha ilyen évet élünk-, iskolaidőben, szeptember közepén került sorra a legifjabb kajak-kenusok országos bajnoksága a Velencei-tavon, Sukorón.

Nyári meleg, maszkban mászkáló felnőttek és a szokásos, semmivel sem összehasonlítható miliő, ami a kajak-kenu versenyeket jellemzi: a parton és a vízen melegítő fiatalok, vezényszavak, szurkolás, izgalom és hajóvonták találkozása… A sukorói pálya új köntösben, feltöltött partfallal, lelátóval, új céltoronnyal fogadta a közel 80 egyesületből érkező, 2006-2010 között született fiatalt.

A kenusok hozták az érmeket: az indiánkenusok (10-12 évesek) szokásos gigászi csatájából a mienknek ezúttal a harmadik, ötödik, hetedik hely jutott- szép meccs, indiánforduló, taktika és nyers erő jellemezte ezt a 2000 métert. Akárcsak a 13 éves Pálfalvi Viktor bronzát vagy a szintén 13 éves kenuduó, Nagy Soma és Bedecs Tamás ezüstjét: szépen csillogó érmek! Kajakosainknak és minikenusainak ezúttal nem jutott dobogó, de nagy hajtások, szép küzdések és magasan tartott lapátok, arcba fröccsentett vizek jellemezték az ő futamaikat is!

Sűrű időszak jön: Olimpiai Reménységek Versenye, Világkupa, maraton bajnokság a sorrend a következő hetekben.

 

Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny

Sukoró, 2020. szeptember 12-13.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

C-4 Férfi Kölyök U13-U14 1000 m A Döntő

3.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma, Pálfalvi Viktor, Mácsik Attila

K-4 Női Kölyök U13-U14 1000m A Döntő

7.Adorján Angéla, Csapó Kun Réka, Frast Lilla, Prókai Boglárka

PC-2 Férfi Kölyök U13 2000 m Döntő I.

2.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma

K-1 Női Kölyök U14 2000m Döntő I.

18.Adorján Angéla

MK-2 Női Gyermek U12 2000 m Döntő I.

15.Németh Noémi, Timár Míra

22.Nős Dalma, Prókai Panni

31.Mácsik Gréta, Kerekes Boglárka

C-1 Férfi Kölyök U13 2000 m Döntő I.

3.Pálfalvi Viktor

13.Frast Medárd

18.Mácsik Attila

K-2 Női Kölyök U13 2000m Döntő I.

4.Csapó Kun Réka, Frast Lilla

MC-1 Férfi Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

5.Vajna Lóránt

MK-1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

8.Prókai Boglárka

TC-4 Vegyes Gyermek U10-U12 2000 m Döntő I.

3.Kóti Szabolcs, Pálfi Tibor, Kirschner Dávid, Babarik Levente

5.Rózsa Bence, Nyitrai Richárd, Pruzsina Márk, Kasparek Kristóf

7.Bana Zétény, Pach Botond, Fillér Fábió, Jávor Levente Lajos

MC-1 Vegyes Gyermek U10-U12 4x200 m váltó Döntő I.

7.Kóti Szabolcs, Vajna Lóránt, Kirschner Dávid, Pálfi Tibor

MC-1 Vegyes Gyermek U10-U12 4x200 m váltó Döntő II.

5.Pach Botond, Babarik Levente, Rózsa Bence, Fillér Fábió

MK-1 Női Gyermek U12 4x200 m váltó Döntő I.

4.Timár Míra, Németh Noémi, Prókai Panni, Nős Dalma