Megvan a hatodik is

2009.11.09, 08:24 Kosárlabda
A hatodik forduló után továbbra is vezeti az Uniqa Magyar Bajnokságot az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata. Dzunics Branislav együttese vasárnap Kecskeméten 75:59-re győzött.

KECSKEMÉTI KSE-ATOMERŐMŰ SE 59–75
(20–22, 8–18, 15–17, 16–18)
Kecskemét, 1300 néző. V: Cziffra, Hegedűs, Kiss L.

KECSKEMÉT: WITTMANN 14/6, Bolics 2, Dale 8/6, Tóth N. 5, I. Johnson 7, Csere: Csorvási 4, Marciulionis 13/9, Dénes 6

PAKS: Mészáros, ENGLISH 19/6, HORVÁTH Á. 18/9, Clark 7/3, DILL 15/3, Csere: Gulyás 6, Medve 2, Kiss Zs., Körtélyesi 8

Az eredmény alakulása. 5. p.:  4–11. 7. p.: 11–14. 10. p.: 18–18. 13. p.: 20–29. 17. p.:22–37. 19. p.: 23–40. 23. p.: 37–52. 26. p.: 43–52. 33. p.: 45–60. 35. p.: 51–60. 39. p.: 55–72

Csapatstatisztika:
          2 pontos közeli     2 pontos közép-távoli    3 pontos    Büntető
KKSE:          56%            14%                             32%        73%
ASE:            70%            30%                             35%        57%

szerzett/eladott labda    lepattanó     gólpassz     fault         Val
KKSE:        8 /14                       22               8          15           64
ASE:        10 /18                       35              11         21           96

Az előző idény végén úgy tűnt Kecskeméten befejeződik a profi kosárlabda, miután az előző szezon gyenge szereplését követően a főszponzor jelezte, kiszáll a támogatói körből. Érkezett viszont Sztojan Ivkovics és stábja Pécsről, aki a keretet mecsekaljai ezüstérmesekkel egészítette ki. A formálódó KKSE eddig hullámzó teljesítményt nyújtott, többek közt kikaptak odahaza a Falco-tól, majd idegenben verték a Pécset. Az ASE eddig hibátlanul menetelt 5-ből 5 győzelem állt a neve mellett. A Hírös város csapatában a center Bencze Zoltán továbbra sem volt harcra kész, ezért már a találkozó előtt látszott, elsősorban hárompontosaival tarthatja a lépést a legutóbbi bajnokkal a KKSE. Az összecsapás első 10 percében az Atom irányított, a hazaiak csak futottak az eredmény után. 22:20-ra nyerte a nyitó szakaszt a Paks. A folytatásban folyamatosan növelte előnyét a Dzunics gárda, a védekezés egyre szigorodott. A kinti dobások már ritkán sikerültek odaát, a paksi mezőnyemberek támadásban is jól dolgoztak. A nagyszünetben már 40:28 volt az ASE javára. A harmadik etapban már közel 20 egységgel tartott előrébb a tolnai egylet, az Ivkovics legények nem tudtak közelebb férkőzni. A lepattanókat is többnyire a piros kéket szerezték meg. Mivel ezt a negyedet is két ponttal az ASE nyerte, így az izgalmak elmaradtak a meccs végére. Bár a 35. percre 10-en belülre került a házigazda, de ezzel ellőtték puskaporukat Dénes Gáborék, kis idő múlva ismét 17 volt a felek közt. A vége 75:59 lett az Atomerőmű SE javára, mely gárda továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a honi pontvadászatot. Hír még az ASE háza tájáról, hogy amerikai centerrel erősítette hétfőn keretét az ASE, az új játékost szerdai híradónkban mutatjuk be.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: – Nehéz meccs volt. Az látszik, hogy ami a kiscsapatok ellen elég lesz, az az élmezőnyhöz tartozó együttesek ellen kevés lehet. Dzunics Braniszlav, a Paks vezetőedzője: – Keményen dolgoztunk az egész mérkőzésen, elsősorban védekezésben. Amikor a jó védekezés eredményes támadójátékkal párosult, akkor mindig megléptünk az ellenféltől, és ez döntött a javunkra.