Elfújta a szél

2022.07.18, 14:36 Kajak-kenu
Vidék Bajnokságnak adott helyet Fadd-Dombori július közepén, és a háromnapos viadalon, ami az országos bajnokságra kvalifikált, születtek szép ASE-s eredmények, ám a legkisebbek nem tudták megmutatni, hogy mit tudnak, ugyanis a viharos szél miatt törölni kellett az utolsó nap délutánjainak futamait.

Közel 1500 versenyzőt neveztek be a vidéki egyesületek a péntektől vasárnapig tartó, az országos bajnokságra válogató versenyre: a pénteki viharos széllel és az azzal járó hullámokkal az idősebb versenyzők az 500 méteren többé-kevésbé megküzdöttek, szombatra evezhetőbb körülmények fogadták 1000 méteren a versenyzőket, míg vasárnapi 2000 métereken a legkisebbek futamait lefújták a sok borulás miatt: szabadtéri sportág, ez is velejárója, ám sokan nem tudták megmutatni, hogy mit tudnak. Sebaj, majd egy szűk hónap múlva!

Az idősebbek- értve ez alatt 15-18 éveseket- szállították az aranyakat, ezüstöket, bronzokat, döntős helyezéseket.

A bajnokság után a kisebbek csapata, szülőkkel, mintegy kilencvenen, nekivágott idei vízitúrájának, ami- folytatva a Duna bejárását- a Mosoni-Duna legalsó falvától, Vénektől indulva Komáromon, Lábatlanon, Esztergomon át Pilismarótig vezetett. Jó volt, jövőre folytatjuk!

Vidék Bajnokság

Fadd-Dombori, 2022. július 08-10.

 

K-4 női serdülő U15-U16 500 m A Döntő

2. Adorján Angéla, Prókai Boglárka, Frast Lilla, Csapó-Kun Réka

C-1 férfi serdülő U15 500 m A Döntő

8. Nagy Tibor Soma

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

1. Juhász István Dávid

7. Szinger Milán

K-1 női ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

7. Strobl Adél

K-2 női serdülő U16 500m A Döntő

5. Adorján Angéla, Mácsik Krisztina Anna

C-1 férfi felnőtt 500 m A Döntő

4. Dr. Prancz Zoltán

C-2 férfi ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

2. Juhász István Dávid, Szinger Milán

K-2 női ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

3. Kertész Gréta, Strobl Adél

C-1 férfi serdülő U15 1000 m A Döntő

1. Pálfalvi Viktor

6. Frast Medárd

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

1. Juhász István Dávid

7. Szinger Milán

K-1 női serdülő U15 1000 m A Döntő

7. Prókai Boglárka

K-1 női ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

2. Kertész Gréta

8. Strobl Adél

C-2 férfi serdülő U15-U16 1000 m A Döntő

7. Nagy Tibor Soma, Bedecs Tamás

K-2 női serdülő U15 1000m A Döntő

5. Frast Lilla, Csapó-Kun Réka

C-2 férfi ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

2. Juhász István Dávid, Szinger Milán

K-2 női ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

1. Kertész Gréta, Stobl Adél

C-4 vegyes kölyök U13-U14 1000 m A Döntő

1. Vajna Lóránt, Jávor Levente, Fillér Fábió, Kóti Szabolcs

C-4 vegyes serdülő U15-U16 1000 m A Döntő

1. Mácsik Attila, Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma, Pálfalvi Viktor

C-2 férfi serdülő U15-U16 2000 m Döntő I.

5. Nagy Tibor Soma, Bedecs Tamás

C-1 férfi serdülő U15 2000 m Döntő I.

1. Pálfalvi Viktor

5. Frast Medárd

10. Mácsik Attila

K-1 női serdülő U16 2000 m Döntő I.

8. Adorján Angéla

9. Mácsik Krisztina Anna

K-1 női serdülő U15 2000 m Döntő I.

4. Prókai Boglárka

6. Csapó-Kun Réka

9. Frast Lilla

C-2 férfi kölyök U13-U14 2000 m Döntő I.

2. Jávor Levente Lajor, Fillér Fábió

C-1 férfi kölyök U14 2000 m Döntő I.

20. Rikli Barnabás

21. Pálfi Tibor

22. Bana Zétény

23. Nyitrai Richárd

26. Pruzsina Márk

K-1 női kölyök U13 2000m Döntő I.

18. Szankovits Szonja Izabella

MK-1 női kölyök U13 2000 m Döntő I.

12. Kerekes Boglárka

18. Prókai Panni

21. Csehák Fédra

C-1 férfi kölyök U13 2000 m Döntő I.

5. Vajna Lóránt

13. Pach Botond