Az ASE egyből elvette a pályaelőnyt ...

2009.05.28, 00:00 Kosárlabda
Az ASE egyből elvette a pályaelőnyt a Pécstől!Fantasztikus második félideji játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott csapatunk a bajnoki döntő első, idegenben megvívott mérkőzésén. A pályelőnyt így már az ASE élvezi, ha Pakson nem kap ki, bajnok lesz a gárda. A két, erőmű által támogatott együttes összecsapását (PannonPower, PA Zrt.) a PVSK kezdte jobban, tíz, sőt 14 ponttal is vezetett (36-22, 17. perc). Ekkor azonban Gosa hármast dobott, Csap-lár-Nagy pedig szintén egy triplát, de ő utána küldött egy duplát is. A nagyszünetben így már „csak” héttel vezetett a kupagyőztes, alapszakaszt megnyerő baranyai egylet. Fordulás után egy remekül védekező ASE és egy hosszú kosárcsendet tartó Pécs folytatta. Ennek eredményeképpen csapatunk 8-0-s rohammal átvette a vezetést. Williams ismét vezére volt a paksiaknak, 24 egységgel ő lett a pontkirály, oroszlánrésze volt abban, hogy a hajrának előnnyel vágott neki az ASE. 61-64 után aztán jött Gosa duplája, majd triplája, majd Kiss is betalált távolról (61-72, 36. perc). Egy utolsó rohammal még felért a Pécs ötre, de Johnson hármasa mindent el-döntött (67-77). Ezzel 1-0 az ASE javára az egyik fél 3. sikeréig tartó párharcban.Döntő, 1. mérkőzés PVSK-PannonPower – Atomerőmű SE 73-83 (22-17, 17-15, 16-24, 18-27)2. mérkőzés, Paks 2009. 05. 30. 18003. mérkőzés, Pécs 2009. 06. 02. 1800Forrás: Heti Hírlevél - 22. hét