Áprilisi háromszor hat

2019.04.29, 21:23 Kajak-kenu
Április utolsó hétvégéjével megkezdődött a 2019-es versenyszezon, szombaton Fadd-Domboriban, az Aszti-Vas Kupán álltak rajthoz a régió kajak-kenus fiataljai. Az ASE-sok a hagyományokat folytatva szépen szerepeltek.

Az évek óta a Tolnai-holtágban helyet kapó versenyt már tavaly is Fadd-Domboriban kellett rendezni, s ez idén sem változott: a tolnai szakasz annyira hínáros, hogy nem alkalmas versenyrendezésre. A Dombori vízfelület viszont olyan állapotban van, hogy a tavalyi sikeres versenyek után ismét itt kerül megrendezésre a Vidék Bajnokság és az országos diákolimpia is a Magyar Kajak-Kenu Szövetség és az ASE Kajak-kenu Szakosztályának közös szervezésében.

A szombati versenynapon a szél fújt, ami ugyebár nem a kajak-kenusok barátja, de közel sem volt olyan, amilyennek a vitorlások szeretik: nem a hullámok, hanem az ellenfelekkel küzdő versenyzők szolgáltatták az izgalmat.

A legfiatalabbak a 10 éves versenyzők voltak - az ifjabbak, a 8-9 évesek az idei évtől csak az arra kijelölt versenyeken, játékosan küzdhetnek meg egymással. Az 1000 méteres pályán 1, illetve 2 kör volt a penzum, az idősebbeknek kellett duplázni. 6 első, 6 második és 6 harmadik hely mellett sok dobogóközeli helyezést is elértek fiataljaink.

 

ASZTI-VAS KUPA

Fadd-Dombori, 2019. április 27.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

MC-1              fiú                               U12                            2000 m

1.Pálfalvi Viktor

2.Frast Medárd

5.Nagy Soma

6.Mácsik Attila

MK-1             lány                            U10                             2000 m

3.Ulbert Lujza

4.Mácsik Gréta

MK-1             lány                            U11                             2000 m

6.Németh Noémi

7.Tímár Mira

8.Kiss Virág

NK-1              lány                            U13                             4000 m

2.Adorján Angéla

3.Mácsik Krisztina

NK-1              lány                            U14                             4000 m

5.Kelemen Bettina

K-1                 fiú                               U16                             4000 m

3.Kabai Ákos

NMK-1          lány                            U12                             2000 m

4.Prókai Boglárka

6.Frast Lilla

7.Németh Tamara

9.Csapó-Kun Réka

NMK-1          lány                            U13                            4000 m

1.Szabó Kitti

NK-1              lány                            U15                            4000 m

1.Ottófi Lili

2.Strobl Adél

C-1                 fiú                               U15                             4000 m

2.Juhász István

4.Pólya Dániel

C-1                 fiú                               U16                             4000 m

5.Forster Martin

PC-2               fiú                               U11                             2000 m

1.Vajna Lóránt-Pálfi Tibor

PC-2               fiú                               U12                            2000 m

1.Frast Medárd-Mácsik Attila

2.László André-Pálfalvi Viktor

3.Nagy Soma-Bedecs Tamás

TC-4               fiú                               U10-11-12                  2000 m

2.Pach Botond-Fillér Fábió-Kóti Szabolcs-Nyitrai Richárd

3.Bana Zétény-Szinger Zalán-Szántai Ármin-Orova Vilmos

C-1                 fiú                               U14                             4000 m

1.Juhász István

3.Lojek Levente

4.Németh Bálint

5.Németh Áron

6.Szinger Milán