2024.05.21, 09:11 Labdarúgás
Bajnoki döntő első és második mérkőzés.

ASE Paks - PEAC 7-9

Mivel az A csoport alapszakaszából mi kerültünk ki az első helyen így
lehetőségünk adódott, hogy a futsal döntőben egy oda-visszavágós rendszer keretében
mérettessük meg magunkat.
Az első mérkőzést Pakson a másodikat pedig Pécsett rendezték meg.
Az első mérkőzésen jól játszottunk határozottak voltunk, de volt egy 10-perces megingásunk
ahol a vendégcsapat 5 gólos előnyt tudott kidolgozni, ennek ellenére egy percig sem adtuk fel
és fokozatosan tértünk vissza a mérkőzésbe. Majd 8-7 es vendég vezetésnél kihagytunk 2
ziccert és a mérkőzés végén még egyszer eredményes volt a PEAC csapata.
GSZ: Khoroshikh Vasilii (3), László Martin (2), Franyuk Gergő, Nős Dávid.

PEAC - ASE Paks 8-1

A visszavágóra már úgy utaztunk, hogy az a 4. mérkőzésünk volt a héten. A csarnokban
nagyszerű hangulat volt, igazi döntőbe illő. Viszont sajnos mi enerváltak voltunk nem volt
meg a kellő átütőerő a játékunkban. Próbálkoztunk, de a lehetőségeink nagyon kis arányban
voltak veszélyesek. A hazai csapat pedig szinte hibátlanul játszott, folyamat nyomást
gyakoroltak ránk érezték és éreztették velünk, hogy mentális és fizikális fölényben vannak.
Nem volt benne ebben a mérkőzésben sajnos, hogy megtudjuk fordítani a párharcot, így
ezúton is gratulálok a PEAC csapatának. Fontos megemlítenem, hogy nekünk külön edzésünk
nincs a Futsal bajnokságot tekintve, az edzéseken a felkészítés a nyújtott pályás bajnokságra
történik. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nem csak az eredmény miatt, hanem a küzdeni
akarásért és a sportszerűségért is.
GSZ: Heiszler Dominik.
Így sajnos csak a második helyen zártunk, de azt gondolom, hogy szomorkodni nincs okunk.