2002. év eredményei PDF Nyomtatás E-mail
2002. december 20. péntek, 01:20
Sakk szakosztály

2002. év eredményei



Rubicon Diák Sakkfesztivál
Budapest 2002.március.15-16
1987-89 szül. fiúk: 38 résztvevő 9forduló svájci rendszer
Szabó Krisztián 1. Helyezett

Országos Junior Bajnokság
Paks 2002.március 27-április 2
Berkes Ferenc Junior bajnok
Tóth Lili Junior Bajnok
Simon Zsuzsanna 3.helyen végzett

Mitropa Kupa Lipcse 2002. május 3-11
3. Magyarország
A csapat 2. Táblásaként Berkes Ferenc kiemelkedő játékkal
9 játszmából 7,5 ponttal járult hozzá a csapat bronzérméhez.

21. Zalakaros Kupa 2002.május 23-31
9 forduló 132 résztvevő
Györkös Lajos 1. Helyen végzett, nagymesteri normát teljesített


Ifjúsági Rapid Európa bajnokság Újvidék
Dembo Jelena a 20 év alatti lányok mezőnyében
1. helyen végzett 11 mérkőzésből 10 pontjával

Cseh Open 2002. július 11-28 Pardubice
310 résztvevő közte 39 GM
Ács Péter a 2. Helyet szerezte meg elsővel azonos pontszámmal Buholcz döntött

 



Korcsoportos Magyar Bajnokság
Miskolc

Fiú 12 év alattiak
2. Fodor Tamás

Fiú 14 év alattiak
4. Szabó Krisztián

Fiú 16 év alattiak Lányok 16 év alattiak
1. Papp Gábor 1.Tóth Lili

Fiú 18 év alattiak Lányok 18 év alattiak
8. Mácsik Tamás 1. Papp Judit
2. Simon Zsuzsanna


Magyar Férfi Egyéni Bajnokság
Balatonlelle 2002. Június 1-9.
Az alapszakaszban két hatos csoportból, két-két játékos jutott az elődöntőbe.
Itt először két 90-90 perc gondolkodási idejű játszmára került sor lépésenként 30 másodperc hozzáadással, döntetlen esetén 2x25 perces rapid parti, majd 2 villám játszma 5-5 perccel.
Végeredmény :
2. Ács Péter
4. Berkes Ferenc

20. Balatoni Nyári Sakkfesztivál
Balatonlelle, 2002.június 20-30.
Nagymester csoport 11 résztvevő, körmérkőzés
1. Ács Péter 7,5 pont

Első Szombat Versenyek 2002.július 6-18.
Nagymester csoportban
Tóth András 6. Helyével és 6,5 pontjával harmadszor teljesítette a normát és
Nemzetközi mester minősítést szerzett.

Cerbona Szenna Pack Kupa
Kaposvár 2002.július 13-21
9 forduló 34 résztvevő
1. Vidéki Sándor
2. Györkös Lajos

Spanyolország Benasque 2002. Július 5-14
18 országból 329 résztvevő
Berkes Ferenc a 3. Helyet szerezte meg, az utolsó fordulóig vezetett.



NB I-ben 2001/2002 bajnokság végeredmény
4. Atomerőmű SE

NB I/B-ben 2001/2002 bajnokság végeredmény
8. Atomerőmű SE



Talentum Kupa
Zamárdi 2002. Augusztus 12-20
9 forduló 84 játékos
2. Molnár Béla

50. Női Egyéni Bajnokság
Budapest 2002. Szeptember 5-13
Dembo Jelena 4. Helyen végzett

"Essent Crown"
Hoogeveen 2002. Október 13-19

1. Ács Péter 4.0
2. Polgár Judit 3.0
3. Halifman 3.0
4. Van Wely l. 2.0




Az Országos Ifjúsági csapatbajnokságban, melyet 2002.12.27-30 között rendeztek Budapesten a
Berkes Ferenc
Papp Gábor
Szabó Krisztián
Mácsik Tamás
Tóth Lili
Papp Judit
Simon Zsuzsanna
Fodor Tamás
összeállítású csapatunk 34 ponttal 6 pont előnnyel nyert.
1. Helyével az 5. Ifi csapatbajnoki címét
Korábban még 2 ezüstérmet (2000 és 2001-ben ) szerzett.



2002-ben

Csom István az "Év eddzője"
ASE ifik az "Év Ifjúsági csapata"
Dembo Jelena az " Év junior játékosa " lányoknál
Berkes Ferenc az " Év junior játékosa " fiúknál