Éremeső a viharban PDF Nyomtatás E-mail
2017. június 27. kedd, 20:51

Június utolsó hétvégéjén ismét a velencei-tavi Sukoróra látogattak a kajak-kenusok, akik az országos diákolimpián mutathatták meg magukat, tehették próbára sebességüket, kitartásukat.

 

Nem egyesületi színekben, hanem az iskolájuk képviseletében ragadtak lapátot az ASE sportolói, akik péntektől vasárnapig 500 és 2000 méter közötti távokon versenyeztek egymással. Továbbjutásos rendszerben zajlik a diákolimpia, akik június elején, a régiós versenyen a mezőny első felében végeztek, azok ezen a hétvégén is köthették fel a hajóikat a vontákra.

A 2001-es serdülők vitték ismét a prímet, Vajda Bence kajak egyes 1000 méteren lett második, akárcsak a kenus Hodován Dávid, akit csak a szintén ESZI-s Kollár Kristóf tudott legyőzni. Ők egyébként nem sokkal később kenu kettesben másodikként finiseltek.

A többiek is nagyot mentek, volt, sokszor csak pár másodpercen múlt a dobogó, de mindenki kiadta magából a pillanatnyi maximumát.

Vasárnap délután a szabadidős különítmény is vízre szállt, akik brillíroztak, hiszen 3 ezüst- és 3 bronzérem mellett öt alkalommal léphetek fel a dobogó legmagasabb fokára, noha úgy tűnt, hogy a szél és eső elfúj belőle 2 aranyat és 1-1 ezüstöt és bronzot, de végül egy félórás csúszás után ellőtték a futamokat!

Termékeny három nap volt, de a mostani hétvége is tartogat izgalmakat, hiszen a vidékbajnokság mellett maratoni Európa-bajnokságot is rendeznek paksi résztvevőkkel. A Portugáliában sorra kerülő regattán Kiszli Vanda a felnőtt női kajakosok között, míg Kollár Kristóf és Hodován Dávid az ifjúsági kenu kettesek mezőnyében tör babérokra.

 

Országos Diákolimpia

Sukoró, 2017. június 23-25.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

K-1                 férfi, serdülő U16                             1000 m                       A Döntő

2.         Vajda Bence Ferenc                                      Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-1                  férfi, serdülő U16                             1000 m                       A Döntő

1.         Kollár Kristóf                                                Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

2.         Hodován Dávid                                             Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1                 férfi, ifjúsági U17-U18                     1000 m                       A Döntő

6.         Klenk Botond                                                Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-2                 férfi, serdülő U15-U16                     1000 m                       A Döntő

2.         Hodován Dávid                                             Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

Kollár Kristóf                                                Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-2                 férfi, ifjúsági U17-U18                     1000 m                       A Döntő

4.         Klenk Botond                                                Paksi Vak Bottyán Gimnázium

Somkert Máté                                                Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1                 férfi, ifjúsági U17-U18                     500 m                         A Döntő

5.         Somkert Máté                                                Energetikai Szakközépiskola és Kollégium

C-1                 férfi, serdülő U16                             500 m                         A Döntő

2.         Hodován Dávid                                            Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

3.         Kollár Kristóf                                                Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

MC-1              férfi. gyermek U10-U12                   2000 m                       A Döntő

5.         Juhász István Dávid                                      Dunaföldvári-Bölcskei-Madocsai Általános                                                                                    Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és                                                                                             Gimnázium

MK-1             női, kölyök U13                                2000 m                       A Döntő

6.         Strobl Adél                                                     Paksi Bezerédj Általános Iskola

13.       Kertész Gréta                                                Paksi Balogh Antal Katolikus Általános Iskola                                                                               és Gimnázium

15.       Ottófi Lili Éva                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

C-2                  férfi egyetemista és főiskolás           500 m                          Döntő

1.         Paufler Norbert                                                         BME Villamosmérnöki Kar, Bp.

Till József Dunaújvárosi Egyetem

K-1                 férfi U15-16   szabadidős                500 m                         Döntő 3.

7.         Tóth Milán                                                     Paksi Bezerédj Általános Iskola

K-1                 férfi U15-16   szabadidős                 500 m                          Döntő 6.

1.         Spiesz Levente                                               Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

K-1                 fiú U14           szabadidős                 500 m                          Döntő 2.

2.         Kabai Ákos                                                    Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

MK-1             lány U10        szabadidős                 500 m                         Döntő 1.

1.         Prókai Boglárka                                             Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

PC-2               fiú U13-14      szabadidős                 500 m                          Döntő

3.         Tengölics Tamás                                            Paksi Bezerédj Általános Iskola

Müller Roland                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

4.         Pólya Dániel                                                  Bölcskei Kegyes József Általános Iskola

Németh Bálint                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

5.         Felföldi Máté                                                 Bölcskei Kegyes József Általános Iskola

Berger Péter                                                   Bölcskei Kegyes József Általános Iskola

MK-1              lány U10-11   szabadidős                 500 m                         Döntő 1.

6.         Szabó Kitti                                                    Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1             lány U10-11   szabadidős                 500 m                         Döntő 2.

2.         Frast Lilla                                                      Paksi Bezerédj Általános Iskola

MK-1             lány U10-11   szabadidős                 500 m                         Döntő 3.

7.         Kopfer Métisz Méda                                     Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

MK-1             lány U10-11   szabadidős                 500 m                         Döntő 4.

4.         Csapó Kun Réka                                           Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

MK-1             lány U12        szabadidős                 500 m                         Döntő 1.

8.         Mácsik Krisztina Anna                                  Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

MK-1             lány U12        szabadidős                 500 m                         Döntő 4.

6.         Kelemen Bettina                                           Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

K-1                 női U17-19     szabadidős                 500 m                         Döntő

3.         Krémer Franciska                                          Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

PC-2               fiú U10-12      szabadidős                 500 m                          Döntő

1.         Lojek Levente                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

Szinger Milán                                                Paksi Bezerédj Általános Iskola

4.         Frast Medárd                                                 Madocsai Általános Iskola

Kovács Kristóf                                              Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

TC-4               fiú U11-12, U13-14 szabadidős       500 m                         Döntő

1.         Szinger Milán                                                Paksi Bezerédj Általános Iskola

Lojek Levente                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

Müller Roland                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

Fleisz Martin                                                  Paksi Bezerédj Általános Iskola

2.         Mácsik Attila                                                 Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Isk.

Frast Medárd                                                 Madocsai Általános Iskola

Németh Bálint                                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

Kovács Kristóf                                              Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

MK-4             lány U10-12   szabadidős                 500 m                         Döntő

6.         Prókai Boglárka                                              Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Szabó Kitti                                                    Paksi Bezerédj Általános Iskola

Frast Lilla                                                      Paksi Bezerédj Általános Iskola

Csapó Kun Réka                                           Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimn.

K-1                 lány U14        szabadidős                 500 m                         Döntő 1.

3.         Sebestyén Csenge                                          Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

K-1                 lány U14        szabadidős                 500 m                         Döntő 2.

1.         Szabó Alexandra                                           Paksi Bezerédj Általános Iskola

 

Edzők: Bedecs Ferenc, Meczker András, Feil Imre, Tóth Márton