Kaposvár: Ubilla 15/3, Johnson 18/3, Markovics 12, Hendlein 16, Spica 12.
Csere: Halász 3/3, Pustahvar 5/3, Baki 7/3

ASE: Kovács Ák. 12/3, Ruják 11/3, Faust 26/18, Eilingsfeld 9/3, Jevtovics 12.
Csere: Norfleet -, Henton 7, Medve -

A mérkőzés elején beragadtunk kicsit, a hazaiak egy 5-0-ás rohammal kezdtek, de 3 perc elteltével előbb kiegyenlítettünk, majd Ruják vezérletével átvettük a vezetést. (7-9) Óriási iramban folytatódott az első negyed, mindkét csapat teljes erőbedobással harcolt a pontokért. Kiélezett párharc volt, fej-fej mellett haladt mindkét csapat, végül Kovács Ákos kétpontosával 1 pontos előnnyel mehettünk az első szünetre.

A második etapot ott folytatták a csapatok, ahol az első negyedet abbahagyták: jó ritmusú, hajtós játék jellemezte a második 10 percet. A Kaposvár csapata többször is eredményes volt a triplavonalról, Pusthavar és Halász is betalált, így pár ponttal meg tudtak lépni előlünk. Jól olvastuk a játékot és összeszedett, jól kivitleezett támadásaink voltak, aminek a gyümölcse egy Eilingsfeld tripla után 1 pontos előny volt. 38-39-es állással mehettünk a féldiőre.

A harmadik negyedet jól kezdtük, Eilingsfeld és Faust kosaraival sikerült 6 ponttal meglépnünk a hazai gárda elől, de ezután egy pár perces ritmusvesztés eredményeképp visszajöttek a kaposváriak és ugyan ők is gyenge dobóteljesítményt nyújtottak ebben a 10 percben, de végig uralták ezt a negyedet. Az utolsó játékrészre 6 pontos hátránnyla fordultunk.

A negyedik negyedben Faust extra teljesítményének és Jevtovic jó játékának köszönhetően viszonylag hamar ledolgoztuk a 7 pontos hátrányt, a 33. percben egálra modósítottuk az eredményt. Végig próbáltuk ezt az iramot diktálni, ami egészen a 8. percig sikerült is, ekkor 80-77 volt az állás. Ubilla viszont rákapcsolt és előbb egy triplát, majd egy kulcsfontosságú kétpontost is bedobott, ezzel eldöntve a találkozót. A kimerült csapatunk innen már nem tudott felállni, a végeredmény 88-77 lett, ezzel zsinórban a negyedik meccsünket veszítettük el és a tabella 10. helyéről várjuk a szünet utáni folytatást.

Schmidt Béla: Megérdemelt győzelmet aratott a Kaposvár. Nem 35 percig tart egy mérkőzés. Az utolsó öt percben már elfáradtunk és mindig hibáztunk védekezésben. Támadásban egyénieskedve próbáltunk kosarat szerezni, ami nem sikerült. Szomorú vagyok, mert azt gondoltam, hogy sikerül elindulni felfelé.

Ruják András: Az a 10-20 pont, amit a belépésekből szereztek, azzal voltak jobbak a kaposváriak. A kettő-kettőket jól valósították meg, pedig készültünk erre. Ez döntött a javukra.