Világbajnoki arany- és ezüstérem Oklahomából!

2014.09.29, 18:55 Kajak-kenu
Tizenötből tíz aranyérmet hoztak haza a magyar versenyzők a kajak-kenusok Oklahomában rendezett maratoni világbajnokságáról, ismét az élen zártak az érem- és ponttáblázaton! Az Atomerőmű SE két versenyző, Kiszli Vanda és Pupp Noémi egy arany- és egy ezüstéremmel járult hozzá ehhez a páratlan sikerhez.

Elsőként, pénteken Kiszli Vanda szállt vízre az U23-as lányok mezőnyében, ahol négy versenyző az utolsó méterekig együtt haladt. Vanda az olasz, a dél-afrikai és az angol lánnyal együtt lapátolt a 22,5 kilométeres cél finiséhez, ahol a majdnem kétórás evezés és futás után (6 kör kajakozás 5  rövidebb futással megszakítva) csak centiméterek döntöttek az érmek sorsáról. Vanda óriási finissel nyerte meg futamát és lett világbajnok, 1,1 másodperccel megelőzve a második helyezett dél-afrikai versenyzőt, és a harmadik dél-afrikai is csak két másodpercet kapott. A másik magyar induló, Váczai Enikő ötödikként zárt.

Szombaton az ifjúsági korosztályban versenyző Pupp Noémi a győri Takács Tamarával, aki előző nap szólóban legyőzhetetlen volt, evezte végig a 18,75 kilométeres távot. Az élen a két magyar egységen kívül a dán páros is keményen küzdött, ám a véghajrában már csak a mieink maradtak. Végül a Lucz Noémi, Sólyom Dóra duó tette meg leggyorsabban a távot, 3,5 másodperccel verve Noémiéket.