Vereség Nagyváradon

2013.12.03, 22:03 Kosárlabda

90:74-re kikapott az Atomerőmű SE az EuroChallenge Kupa B csoportjának negyedik mérkőzésén Nagyváradon. A paksi gárda így két fordulóval a vége előtt egy győzelemmel és három vereséggel áll.

A CSM Oradea- Atomerőmű SE EuroChallenge mérkőzésre mintegy 70 paksi drukker szurkolt a nagyváradi Antonio Alexe sportcsarnokban. A piros kék szimpatizánsok az első percekben csak bosszankodhattak, mert a hazaiak 8:0-val indították az összecsapást. Az ASE csak Dzunics edző időkérése után talált magára. McGruder volt az Atom vezére, pontjaival a negyed végére 17:15-re kapaszkodott az egylet. Sőt 17-nél rövid ideig egál volt, de a hajrá ismét Achim Cristian tanítványainak sikerült jobban. 21:17-tel zárult a nyitó szakasz. A folytatásban sokáig tartotta előnyét a vendéglátó, de a piros kékeknél Eilingsfeld is beszállt a pontgyártásba. A játékrész derekán újra egyenlő volt, 30:30. A mérleg nyelvét azonban ezúttal sem sikerült átbillentenie az Atomosoknak. Megrázta magát az Oradea és a nagyszünetben már 11 egység volt a különbség a felek között.

45:34-ről kezdődött a harmadik periódus. A hazaiak tovább robogtak, újabb 7:0-s rohanást produkáltak. Az ASE első pontjait Körtélyesi szerezte közel négy perc elteltével. 20 pontra hízott közben a differencia, Markovic demoralizáló triplákat dobott, de Nicoara és Denison semlegesítését sem sikerült megoldania a piros kékeknek. 68:48 állt a táblán a záró felvonás előtt. McGruder és Eilingsfeld indított offenzívát a paksi oldalon, 11:2-vel kezdte ezt a negyedet az ASE. A Nagyvárad azonban időben kapcsolt és ekkor még nem engedte közelebb zárkózni az Atomosokat. 5 perccel a vége előtt 10 pont körül billegett a különbség. Körtélyesi és Vaughn triplái után már csak 6 pont volt a román gárda fórja, éledeztek a paksi remények. Az idő rohamosan fogyott, az Atom pedig tovább próbálta faragni hátrányát. A hátralévő percekben viszont kontroll alatt tartotta a meccset a vendéglátó, ismét 10 egység felé kúszott a különbség, és az érdemi dolgok a hajrára eldőltek. A végeredmény: CSM Oradea- Atomerőmű SE 90:74.

CSM Oradea – Atomerőmű SE
90–74
(21–17, 24–17, 23–14, 22–26)
EuroChallenge, B csoport

Nagyvárad

Nagyvárad: Franklin 5/3, Dillon 6, Szubotics 17/3, Nicoara 19/3, Denison 17. Csere: Comagic 2, Tibirna 4, Markovics 20/18, Popescu -.

ASE: Vaughn 7/3, McGruder 27/6, Körtélyesi 8/6, Jones 5, Tóth Á. 4. Csere: Kovács Á. 2, Eilingsfeld 18/6, Medve 3/3, Baki -.

Kipontozódott: Tóth Á.