Vasárnap dől el a párharc

2013.05.17, 20:51 Kosárlabda

95:82-re győzött a férfi kosárlabda bajnoki elődöntő negyedik mérkőzésen az Atomerőmű SE a Szolnoki Olaj KK ellen a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A három győzelemig tartó párharc állása 2:2.

Az Atomerőmű SE - Szolnok párharc negyedik mérkőzésén az Atomosok számára a lét volt a tét, az Olaj pedig mindenképp szerette volna elkerülni a mindig kétséges kimenetelű ötödik összecsapást. Ennek megfelelően kezdődött a találkozó, igazán nagy előnyt az első 10 percben az Atomosok nem tudtak kialakítani. Folyamatosan lőtávolon belül volt a vendég gárda. 29:24-gyel zárult a nyitó szakasz, melyben Levy volt ellenállhatatlan a piros kékek közül, odaát Sehovic és Florence próbálta partiban tartani övéit. A folytatásban sem tudott nagyobb különbséget kicsikarni Schmidt Béla legénysége, de a vezetés mindvégig a paksiak kezében volt. Érdekes játékvezetői ítéletek borzolták a hajrában a kedélyeket, a sípmesterek ide is, oda is sokat tévedtek. A hazaiaknál Kovács Ákos tolta a szekeret, a túloldalon Báder és Florence iparkodott. A nagyszünetben 51:48 volt az állás.

A harmadik etapban tovább nőtt a feszültség a Gesztenyés úti csarnokban. Az ASE sehogy sem tudta leszakítani a látogatókat, sőt az Ascserics tanítványok pár pillanatra a vezetést is átvették. De helyén volt az Atomosok szíve és keze, így még a lefújás előtt visszavették az előnyt. 69:68-ról kezdődött a záró negyed. Williams, Vojvoda és Kovács Ákos szállította ekkor a paksi pontokat a végjátékban, a fáradó piros feketék sokat szabálytalankodtak, valamint támadásban és védekezésben sem brillíroztak. Az Atom ugyanakkor oroszlánként küzdött és fokozatosan növelte a távolságot. A hajrában az érdemi kérdések már eldőltek, a piros kékek jobban akarták a győzelmet és megérdemelték a sikert. A végeredmény: Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj KK 95:82.

A párharc jelenleg 2:2-re áll. Az ötödik felvonást Szolnokon rendezik, május 19-én vasárnap 18 óra 50 perces kezdettel.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK
95–82
(29-24, 22-24, 18-20, 26-14)
ASE Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Györffy P. A., Frányó P. (Csabai)

ASE: Williams 14/3, Levy 19/3, Vojvoda 17/6, Körtélyesi 7, Tóth Á. 10. Csere: Kovács Á. 12/3, Eilingsfeld 8, Idlet -, Kámán 9.

Szolnok: Simon B. 8/3, Németh 3/3, Sehovics 14/3, Bell 10/3, Báder 20. Csere: Florence 21/9, Kalve 2, Szabó M. 4,