Univer-Kecskemét – Atomerőmű SE 85–63 - első találkozó

2008.11.27, 06:40 Kosárlabda
Univer-Kecskemét–Atomerőmű SE 85–63(30–13, 13–23, 26–9, 16–18)Kecskemét, 500 néző. V: Forrai, Bognár, Kiss.Kecskemét: Haynes 13/3, HORVÁTH Á. 15/6, DALE 20/6, KLAIBER 22, Danielson 13/9. Csere: Tóth P. 2. Edző: Zsoldos András.ASE: Nichols 8, Williams 11/3, Gosa 17/3, Johnson 6, Gulyás. Csere: Kiss Zs. 10/6, Csaplár-Nagy E. 8/3, Mészáros Z. 3. Edző: Sabáli Balázs.Az eredmény alakulása: 5. perc: 17–10, 15. p.: 35–27, 25. p.: 60–40, 35. p.: 74–54.Kipontozódott: Szabó Zs. (34.), Danielson (40.), illetve Mészáros Z. 37. percben.Sabáli Balázs: – Nehéz dolgunk lesz szombaton, de nem adjuk fel.Sabáli Balázs, az Atomerőmű SE vezetőedzője a 22 pontos vereség után a következőket mondta a kesport.hu-nak.“Sajnos nagyon elszúrtuk a mérkőzés elejét. Volt még egy feltámadásra erőnk, de a második félidőt is ugyanúgy kezdtük, mint az elsőt. Ez ellen a Kecskemét ellen ez megengedhetetlen. Jól is dobtak ráadásul, de kellett a mi gyenge védekezésünk is. Nem tudtuk felvenni a Kecskemét ritmusát és támadásban is csak szenvedtünk. De nem adjuk fel, van még egy visszavágó, ahol nagyon nehéz dolgunk lesz. Azt gondolom, hogy sportemberekhez méltóan kell játszanunk a szombati mérkőzésen, és egészen addig, amíg esély lesz arra, hogy nyerjünk hazai pályán kicsit nagyobb különbséggel, addig végig küzdeni fogunk. Sajnálom, hogy így alakult, de az élet megy tovább. Ki kell javítani a hibáinkat.Szerdán 6 órától az Atomerőmű SE a kecskeméti Univer vendége a Magyar Kupában a 16-közé jutásért. Az NB I/A-ban az Atom jelenleg a tabella 2. helyén az Albacomp csapatát követi: mindkét egyesületnek 6 győzelme és 1 veresége van. A hazai Univer az 5. a tabellán 4 győzelemmel és 3 vereséggel.Webszemle:- “A Kecskemét ellen ez megengedhetetlen” - kesport.hu - - Zsoldos András: “pozitív, hogy a csapat így tud egymásért dolgozni” – kesport.hu -  - Győzelem az Atom ellen - képek - kesport.hu - - Kecskemét - Paks: 85:63 - élő közvetítés  - kesport.hu -