Újra pozitív a mérleg

2013.10.30, 06:21 Kosárlabda

A Honvéd elleni vereséget követően az Alba Fehérvár ARSC-DKKA volt a hétvégi U18-as ellenfelünk, aki 83:82-re legyőzte a pesti csapatot és főleg 97/98-as játékosokból áll. Felkészülésünk ezen a héten sem volt ideális, hiszen elég csak annyit megemlítenem, a héten sem tudtunk öt-öt ellen gyakorolni, sok volt a hiányzó, a beteg. ( Pl.a mérkőzésen is Papp Márk és Sterczer Péter betegen játszottak.) Ellenfelünknél is hiányzott a csapat első számú pontfelelőse és légiósa Kusnic Milan, aki 25-30 pontot termel átlagban.

Az első kosarat mi szereztük, de ellenfelünk kezdett jobban ( 5:12 ), de egy 10:0-s három perccel rendeztük a sorokat. Ettől fogva kiegyenlített lett a játékrész és 25:24 lett a negyed vége. Nehezen rázódtunk bele a játékba és sok pontot kaptunk.

A második negyedben szintén volt egy jó három percünk és egy 14:0-ás szériánk, így viszonylag nagy előnnyel vezettünk a félidőben, igaz a vendégcsapat öt büntetőt is elhibázott az utolsó percben ( 53:37 ). Üde színfolt volt Sánta Bálint játéka, aki jól védekezett, emellett 6 lepattanót és 3 szerzett labdát is elkönyveltek a neve mellett.

A harmadik negyed elejét elkényelmeskedtük és ellenfelünk ezt kihasználva agilis játékkal felzárkózott a 3. perc elejére ( 58:48). Ezt követően bár mi is sok hibával játszottunk, de mégis egy 17:2-es öt és fél perc következett javunkra és 30 perc elteltével 77: 54 volt a kijelzőn.

A mérkőzés eldőlni látszott, a különbség volt csak kérdéses, de sajnos eladott labdák és kihagyott helyzeteket követően, ( többször védekezésben sem koncentráltunk megfelelően ) nem tudtuk növelni a különbséget és ellenfelünk nyerte az utolsó negyedet ( 12:18 ).  Végül hoztuk a meccset és ezért dicséret illeti a csapatot. Voltak helyenként jó teljesítmények és sajnos szokásos bosszantó hibák, üresjáratok is. Sérüléséből visszatérő Kollár Zsombor 15 pontja és 7 gólpassza ( 22 IBM ) bíztató és már nagyon kellett a csapatnak.   Legeredményesebb játékosunk Antóni Csanád lett 29 IBM-mel, Papp Márkó betegen is összehozott 26-t  és Meixner Márk hullámzó játékkal, de végre elérte a 10 pontot. Huszonhat eladott labdával idénycsúcsot állítottunk fel, igaz ellenfelünknél is volt huszonnyolc. A statisztikai mutatók  nagyjából egyformák  voltak kivéve a büntetőket, itt sokkal jobban teljesítettünk. Ezek mellett továbbra is látszik, ha nem tudunk néhány dologban jobban teljesíteni ( mindenki, aki ott volt tudja miről beszélek ) és javítani dolgokon, kínos meglepetések várhatnak még ránk és csak Pomádé király új ruháját szövögetjük.