Újabb rangadót nyertünk izgalmas végjátékkal

2010.03.19, 18:56 Kosárlabda
16 győzelmét ünnepelhette az Atomerőmű SE az Albacomp ellen az alapszakaszban. A péntekre előrehozott mérkőzés fordulatokban gazdag, izgalmas volt. Az összecsapást álomszerűen kezdte a házigazda. Pazar támadójáték, kiváló védekezés jellemezte az első 10 percben a piros kékeket.

A vendégek nem találták a ritmust, melynek köszönhetően az ASE 26:15-re nyerte a nyitó szakaszt. A vezér Horváth Ákos volt, aki egymaga 14 pontot szórt. A folytatásban védekezést váltott az Albacomp és a zónázás annyira megzavarta a hazaiakat, hogy lassan, de biztosan megkezdte a felzárkózást a Sekulovic egylet. A nagyszünetben 39:36-ot mutatott az eredményjelző tábla. A kék fehéreknél leginkább Toya szorgoskodott ekkor. A harmadik 10 perc maga volt a rémálom. 7 játékpercig képtelen volt kosarat szerezni az Atom, az Alba mintha bedeszkázta volna a gyűrűt. 10 egység fölé nőtt a különbség a felek közt, bár a vendégek sem játszottak jól. Kevesen fogadtak volna ez idő tájt a legutóbbi bajnok sikerére, de a Horváth legények másként gondolták és nem adták fel. A záró felvonás előtt 7 ponttal vezetett a fehérvári gárda. Az Atomic Boys adta az ütemet, a nézők szurkolókká váltak és zengett- zúgott az Aréna. Gulyás Róbert vezérletével megkezdte a felzárkózást az ASE, a túloldalon Toya próbálta feltartóztatni a paksiakat. Neki sem sikerült. 64-nél utolérte az Atom az Albát, és átvette a vezetést. Fergeteges végjáték következett, rengeteg hibával, de a végén a Horváth alakulat örülhetett. Atomerőmű SE- Albacomp 67:66.

Cserék: Keller Á. 3, Bódi F. 6, Toya D. 23/9,

Horváth Imre: A sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést, az hogy 11 pontos hátrányból felálltunk ismételten a küzdeni tudásunknak köszönhetjük, nem játszottunk jól, de a győzelem az összejött.

Szrecsko Szekulovics: Igazi rangadó volt, sok hibával játszott mindkét csapat, mi az első félidőben rosszul játszottunk, de a harmadik negyedben megfordítottuk a mérkőzést. Ekkor azonban bejött Gulyás Robi, akit képtelenek voltunk tartani. A szerencse most a Paks mellett volt.