Ugródeszka

2022.06.10, 09:17 Kajak-kenu
Beindítottuk Fadd-Domborit: 2022-ben összesen négyszer látjuk vendégül a régió és az ország kajak-kenusait, június első hétvégéje volt az első a sorban. Szombaton a Csay Renáta Akadémia kajakosai és kenusai, illetve a Kammerer Akadémia kenusai, másnap a Kammerer Akadémia kajakosai szálltak vízre, hogy kivívják a június végén, szintén Fadd-Domboriban sorra kerülő Magyar Kupán való részvételt.

Ez a szisztéma nálunk azt jelentette, hogy szombaton a fiúk, vasárnap a lányok versenyeztek: az idősebbek 500 és 1000 méteren, a fiatalabbak két kilométeren próbálkoztak a leggyorsabban beérni a célba.

5 kenusaranyat szereztünk négyet egyesben, egyet párosban, és ez annak tükrében is szép eredmény, hogy sok fiatal először próbálkozott versenyen párosban: volt, akinek jobban, volt, akinek kevésbé jól sikerült a debütálás. Bárhol is végzett valaki, ha megtett mindent a versenypályán, akkor dicséret illeti meg, azonban a „mindent megtevést” is gyakorolni kell: erre ez a verseny jó példát szolgáltatott.

A kajakos lányaink 3 arannyal zárták a vasárnapot, és sok érmes, továbbjutó helyezéssel, és a hozzáállással sem volt gond, ezért kijár a gratuláció mindenkinek.

A versenyzők többsége túljutott a selejtezőn és június utolsó hétvégéjén a Magyar Kupán teheti vízre a hajóját!

2022. június 8.

Csay Renáta Regionális Akadémiai Kupa (kajak) / Csay R.- és Kammerer Z. Reg. Akadémiai Kupa (kenu)

Fadd-Dombori, 2022. június 04.

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

3.Szinger Milán

C2 Férfi Kölyök U13-U14 500 m A Döntő

6.Jávor Levente Lajos, Fillér Fábió

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18 500m A Döntő

1.Szinger Milán

C2 Férfi Serdülő U15-U16 500 m A Döntő

3.Pálfalvi Viktor, Frast Medárd

4.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma

MC1 Férfi Gyermek U12 2000 m Döntő I.

1.Rózsa Bence

2.Kirschner Dávid

3.Babarik Levente György

C1 Férfi Kölyök U13 2000 m Döntő I.

1.Vajna Lóránt

6.Kóti Szabolcs

10.Fábián Ábel

14.Pach Botond

18.Jávor Bence

PC2 Vegyes Gyermek U12 2000 m Döntő I.

1.Galó Árpád, Kovács Roland

3.Bauer Mirkó, Czakói Bese Csaba

4.Mittler Ármin, Bognár Botond

PC2 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

4.Rikli Balázs, Nyitrai Gergő

5.Böcz Álmos Bulcsú, Szlovacsek Medárd

7.Darnai Dávid, Czakói Keve

MC1 Férfi Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

3.Jaksa Zsombor

C1 Férfi Serdülő U15 1000m A Döntő

1.Pálfalvi Viktor

3.Frast Medárd

5.Nagy Tibor Soma

7.Mácsik Attila

Kammerer Zoltán Regionális Akadémiai Kupa (kajak)

Fadd-Dombori, 2022. június 05.

MK1 Női Gyermek U12 2000 m Döntő I.

6.Vig Ajna

8.Galambos Gréta

12.Szabó Kata Lili

K1 Női Ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

1.Kertész Gréta

2.Strobl Adél

K1 Női Serdülő U15 500m A Döntő

1.Prókai Boglárka

3.Csapó-Kun Réka

7.Frast Lilla

K1 Női Serdülő U16 500m A Döntő

5.Adorján Angéla

7.Mácsik Krisztina Anna

K2 Női Serdülő U15-U16 500m A Döntő

7.Adorján Angéla, Mácsik Krisztina Anna

8.Csapó-Kun Réka, Frast Lilla

K1 Női Ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

1.Kertész Gréta

3.Strobl Adél

K1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

10.Mácsik Gréta

MK1 Női Kölyök U13 2000 m Döntő I.

5.Kerekes Boglárka

7.Prókai Panni

11.Csehák Fédra

MK1 Női Gyermek U11 2000 m Döntő I.

3.Schäffer Liza

12.Csapó-Kun Petra

MK1 Női Gyermek U10 2000 m Döntő I.

2.Babarik Hanna

3.Kirschner Dorka

6.Boros Zoé Lilla

7.Staub Gréta

9.Kóti Blanka

MK2 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.

3.Tóth Boglárka, Ulbert Lujza

5.Vajna Fanni, Wahl Viktória