U14: Elkezdődött a bajnokság

2019.11.12, 12:27 Kosárlabda UP
Négy győzelemmel kezdtünk

Az ASE U14 csapatának elkezdődött a bajnokság, amelynek nem kis céllal vágtunk neki. Mivel a 2006/7-es korosztályunk országos szinten a legjobb csaptokhoz tartozik, célunk nem lehet más, mint „A“ döntőben való szereplés, ami a legjobb 8 országos csapat közé való jutást jelenti. Őszi fordulókban egy selejtezőről van szó, azért harcolunk, hogy az Országos főtáblának minél jobb helyről induljuk. Két fordulón vagyunk túl és egyelőre azt lehet mondani, hogy az út, amelyen indultunk helyesnek tűnik, mivel 4 egyértelmű győzelmet szereztünk.

1. forduló:

ASE : Dombóvár 112:30

A dombóvári csapat sokat változott, sok fiatal játékossal jöttek hozzánk és látszott, hogy pár lépéssel előrébb vagyunk, ami sikerült is a pályán bizonyítani.Örülök, hogy mindenki, aki pályára lépett, jó dolgokat tudott produkálni, aminek az eredmény nagy arányú győzelem volt.

ASE: Szili 4, Pajor 10, Kékesi 26, Mágócsi, Nagy 6, Pavlík 14, Pach 4, Pinczés, Borsodi 10, Somodi 6, Ohmacht 6, Buglyó 26

ASE : PVSK 102:78

Első kemény meccs a szezonban.Úgy érzem, hogy fiúk, első könnyű győzelem után, azt gondolták, hogy magától fog menni a játék és nem megfelelő hozzáállással és koncentrációval kezdtek a mérkőzést. Főleg védekezésünk nem volt jó és hagytunk ellenfélnek sok könnyű pontot dobni. Félidőben a PVSK még 52:45 vezetett. Szerencsére mintha valaki 25. percben kinyitotta volna az ablakot és szokásos formánk beugrott volna a csarnokba! Utolsó 15 percet 30 ponttal nyertünk és egy jó eredmény született. Tudni kell, hogy legközelebb nem szabad így kezdeni a meccset, bárki ellen is játszunk, mert nem mindig sikerülhet visszafordítani az eredményt. Nagyon fontos, hogy újra mindenki, aki pályán volt, tudott hozzátenni sok pozitív dolgot.

ASE: Szili, Pajor 11, Kékesi 17, Mágócsi, Nagy 2, Pavlík 10, Pach 14, Jakab, Borsodi 8, Somodi 6, Ohmacht, Buglyó 34

2. forduló:

ASE : RKA Pécs 93:72

Pécsi Rátgéber akadémiával idén először találkoztunk és mivel RKA csapatához nyáron erősítés érkezett, nehezen lehetett tudni, mennyire erős lesz a csapatuk. Óvatosan kezdtünk az első negyedet, védekezésünk abszolút nem volt rendben, de látszott, hogy ha elkezdünk így védekezni, ahogy szoktunk, nem lehet probléma. Második negyedben ez be is bizonyosodott, ezt a játékrészt 14 ponttal nyertünk és utána már nem engedünk az ellenfelünket közelebb mint 10 pontra. Megint azt lehet mondani, hogy mindenki megcsinálta a dolgát, csapatként jól működtünk és megérdemelten nyertünk.

ASE: Pajor 5, Kékesi 27, Mágócsi, Nagy 12, Pavlík 5, Pach 10, Jakab 3, Borsodi 8, Somodi 2, Ohmacht 2, Buglyó 17

ASE : PVSK 113:74

PVSK csapatát már ismertünk, úgyhogy tudtunk mire és kire kell figyelni. Csapatként még jobb teljesítményt nyújtottunk, együtt volt a csapat pontosan így, ahogy kell! Ellenfél legjobb játékosa fájó térd miatt kihagyta a találkozót, de egy olyan mondás létezik, hogy „Angol királynőt csak az eredmény érdekli“! Nem szabad elhinni, hogy könnyen fog menni, földön kell maradni és tovább keményen dolgozni. Gratulálok a fiúknak, csak így tovább!

ASE: Pajor 14, Kékesi 24, Nagy 12, Pavlík 14, Pach 4, Jakab 7, Borsodi 8, Somodi 8, Ohmacht 1, Buglyó 21"