Szeptemberi aranyeső

2015.09.20, 17:30 Kajak-kenu
A múlt heti, három paksi aranyat hozó maratoni kajak-kenu világbajnokság után ezúttal síkvízen domborítottak az ASE-sok: az ifjúsági Európa-bajnokságon női kajak egyesben Pupp Noémi két elsőséget ünnepelhetett, míg a férfiak között Horányi Benjámin a bombaerős sprintszámban, 200 méteren ért be nyolcadikként a célba.

A romániai Bascovban rendezték meg az ifjúságiak és U23-asok Európa-bajnokságát. A pálya, ami eddig nem igazán volt benne a kajak-kenusok nemzetközi vérkeringésében, ideális körülményekkel várta a versenyzőket. A környező hegyek leárnyékolják a szelet, a vízben nincsenek hínárok, és felevező sáv biztosítja a hullámmentes versenyzést.

Ilyen körülmények között tette vízre hajóját két paksi fiatal, Pupp Noémi és Horányi Benjámin. Meczker András tanítványai egyéni számokban vívták ki az Eb-indulás jogát, hiszen Noémi a hazai válogatón 500 és 1000 méteren sem talált legyőzőre, míg Beni a sprintszámban, 200 méteren bizonyult a leggyorsabbnak.

Szombaton Noémi uralva a mezőnyét, magabiztosan nyerte meg az 1000 métert, majd másnap, az 500 méteres eredményhirdetésnél is az ő tiszteletére csendült fel a Himnusz.

Horányi Benjáminnak nem volt könnyű dolga, hiszen az egyik legsűrűbb mezőnyben kellett repesztenie. 5 előfutam, 3 középfutam, majd a döntő. Már a fináléba kerülni is kemény feladat volt, és a 200 méteren csak nüanszokon múlnak a helyezések, ahol végül a paksi kajakos a nyolcadik helyet szerezte meg, élete leggyorsabb 200 méterét teljesítve.