Somorácz Európa tetején

2016.06.27, 06:48 Kajak-kenu
Június utolsó hétvégéje meghozta az ASE-s kajak-kenusok idei első nemzetközi aranyát, Somorácz Tamás az 500 kajak négyes tagjaként Európa-bajnok lett.

A pénteki előfutam során világrekord idővel került a szombati fináléba az ötszázas férfi kajaknégyesünk, a Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Somorácz Tamás összetételű kvartett. A döntőben sem engedték ki a kezükből a győzelmet, remek versenyzéssel, végig kontrollálva az 1 perc 20 másodperces távot utasították maguk mögé a szlovák és a spanyol négyest.

A paksi Somorácz Tamás mellett a tavalyi év 200 párosának világbajnokai, Tótka Sándor és Molnár Péter, valamint a szintén világbajnok Nádas Bence alkotta hajó magabiztosan, egy beülővel verte meg a második helyen befutó északi szomszédainkat.

„Kemény volt, a rajtot nem kaptuk el jól, de végig sikerült maximumon menni. Az utolsó 150 méteren ütött be a kőkemény sav” – magyarázta Nádas Bence, míg az elmúlt években 200 méteren 30-35 másodpercekhez szokott Tótka és Molnár csak kereste a szavakat a futam után.

„Hatodik összeülésre egy Eb-arany nagyon szép eredmény. De pokolian hosszú most nekünk ez a táv” – mondta Molnár Péter.

„Tökéletes volt az összhang ebben a csapathajóban, úgy mentünk, ahogyan egy ötszázas pályát menni kell. Örülök neki, hogy ilyen gyorsan megtaláltuk az összhangot a srácokkal.”- mondta a paksi kajakos, aki a felnőttek között tavaly egy világbajnoki bronzéremmel mutatkozott be.