A második negyedtől átgázoltunk a Körmenden

ASE: Hinds 10/6, Tarrant 14/3, Barnies 16/3, Eilingsfeld 17/3, Guinn 19/9.
Csere: Ruják 7/3, Ogunyemi 2, Medve 3/3, Garamvölgyi 4/3, Gulyás -, Pajor -, Szalai -.
Vezetőedző: Teo Cizmic

Egis Körmend: Wright 6, Hollins 5/3, Ferencz 20/18, Davis 9/3, Horti 4.
Csere: Fanning 12/3, Csorvási 6, Tuoyo 5, Halász 4, Németh Á. -, Márton 2.
Vezetőedző: Gasper Potocnik

A kezdő feldobást az Egis Körmend csapata hozta el, szerencsére az ebből dobott tripla dobás csak kísérlet maradt. Eközben nálunk Guinn értékesített egy duplát, ami nem maradt válasz nélkül, Horti értékesített egy kétpontost. Idegesen, mindkét oldalon több hibával zajlott a játék, kihagyott helyzetek és eladott labdák jellemezték a játékot. A negyed felétől szép sorban érkeztek is a cserék, nálunk Ogunyemi váltotta Barnies-t, majd Ruják Tarrant-ot. A 3 perccel a negyed vége előtt 12-21-re lépett meg a körmendi csapat. Az álláson, az időközben visszatérő, Barnies tudott szépíteni előbb egy gyönyörű zsákolással, majd egy trojkával. 18-28-as állással zártuk ezt a negyedet.

A második etapot teljesen más mentalitással, lendületesen, agresszív védekezéssel indítottuk. Előbb Eilingsfeld 2+1-es akciójával, majd Tarrant triplájával rohantuk le a körmendi gárdát. Nem is késlekedett Potocnik mester időkérése, ami nem bizonyult hatásosnak, 26-28-ra feljöttünk. A 3. percben pedig Barnies duplájával kiegyenlítettünk, Hinds triplájával pedig átvettük a vezetést. 3 perccel a negyed vége előtt Garamvölgyi is beköszönt egy trojkával, 42-39. A 9. percben 2-re feljött az Egis Körmend, majd Ruják eladott labdája után 45-45-ös állással mentek az öltözőbe a csapatok.

A második félidőt kapkodó játékkal indították a csapatok, az első kosár nálunk született, Guinn vágott be egy középtávolit. Ezt megfejelte egy triplával, amihez Eilingsfeld is csatlakozott. 53-45-nél érkezett is a körmendi időkérés. Barnies triplája és Hinds dupláját egy újabb vasi időkérés követte. Eilingsfeld büntetői után 11 pontra növeltük az előnyünket. Ekkor érkezett két vitatható játékvezetői döntés. Az időkérésünk után Tuoyo büntetővel együtt szerzett 3 pontot, illetve Hollins dobott egy triplát. Eközben nálunk Barnies büntetőzött, kétszer is, ezzel 9 pontos előnyt szerezve. A negyed vége előtt már úgy tűnt, hogy beér minket a körmendi gárda, de érkezett Ruják triplája, maradt közte a tíz, 71-61.

Az utolsó 10 perc Barnies sikeres akciójával indult, amit megfejelt egy sikeres büntetővel is. Nem hagyott alább a lendület, az eddiginél még nagyobb lendülettel meneteltek előre a srácok. 78-61-es vezetésnél érkezett is az újabb időkérés körmendi oldalról. Előbb Fanning, nálunk Ruják törte meg pont nélküli időszakot. 6 perccel a vége előtt 82-63 ide!!! Majd érkezett Medve triplája. Az utolsó 5 percben végig tartottuk az előnyünket, zúgott a let’s go ASE. 92-73-ra győztünk! Szép volt fiúk!

Gasper Potocnik: Gratulálok a Paksnak! Az első negyedben a saját játékunkat tudtuk játszani, azonban a második negyedben feljavult paksi védekezésre nem tudtunk reagálni, és egy csapat maradt a pályán. Nem fókuszáltunk eléggé, ezt nem engedhetjük meg magunknak az ASE ellen. Tanulnunk kell a hibáinkból. Gratulálok az ASE-nak!

Teo Cizmic: Köszönöm a gratulációt! Szeretném kiemelni, hogy nagyon jó munkát végzett a szezon eddigi részében az Egis Körmend csapata. Gratulálok nekik! Remek csapatról van szó, ezért nagyon kemény meccset vártunk a mai estére. Az első negyedben nem sikerült úgy játszani, ahogy szerettünk volna. Később javult a védekezésünk, jó figuráink és támadásaink voltak, így sikerült nyernünk ma. Nagyon örülök a győzelmünknek. Köszönjük a szurkolóink bíztatását!

Fotó: Molnár Gyula