Sikeres 3. forduló a serdülő bajnokságban

2012.11.15, 00:00 Kosárlabda

A múltkori eredményünket követően (4. hely – 1 pont) a 3. fordulóban Pécsre kaptunk beosztást, ahol a ZTE Kertvárosi Királyok csapatát kaptuk ellenfélnek, míg a másik ágon a vendéglátó PVSK-Panters és a Marcali csapatai kaptak beosztást.

Első mérkőzésünkön ellenfelünk 2000/2001-es születésű játékosokból állt, (igaz nálunk is csak öt 1999-es játékos van csak). A mérkőzést magabiztosan nyertük. Végre meg tudtunk valósítani néhány dolgot és gyakorolni, amit tanultunk. Egésézpályán védekezve viszonylag sokat futottunk a csúszós talajon. Öröm volt nézni  Pupp Bence néhány ügyes gólpasszát, hogy Rausch Isti már 10 percet nagy iramban végigjátszott és futott, Major Martin, Kalmár Viktor, Zántó Gergő agilis játékát.

De elmondható, hogy az egész csapat jól mozgott és igyekezett támadásban. Védekezésben sajnos ezt már nem volt így. Kaptunk néhány könnyű kosarat 1:1-ben rossz helyezkedés és gyenge lábmunka miatt és nem tudtuk sokszor időben felvenni az embereket. A befutásokat sem zártuk le, ahogy kellett volna.

ZTE Kertvárosi Királyok - Atomerőmű SE
48:20
(14:28, 7:31, 14:24, 13:37 )

ASE: Zántó 16, Major 15, Csobán 8, Rausch 5, Veisz -,

Cs.: Kalmár 21, Plézer 18, Forster 13, Varga 8, Dorogi 8, Pupp 6, Stier 2,

Az első mérkőzés szünete után a PVSK-val játszottunk, akik 58:50-re győzték le a Marcali csapatát. Az első fordulóban már játszottunk velük, akkor 6 ponttal győztünk. Ezúttal is kísértetiesen hasonló mérkőzésen megint sikerült győznünk, igaz kis szerencsével és csak 3 ponttal. Ezúttal is vezettünk a félidőben (36:25) viszonylag jó, de már közel sem olyan lendületes játékkal, mint az első mérkőzésen. Igaz ellenfelünk is erősebb volt.

Úgy látszik, kondicionálisan egy mérkőzést tudunk még csak jó iramban végig játszani és koncentrálni. Főleg a második játékrészben kezdtünk kipukkadni. A harmadik negyedben még vezettünk 46:41-re, de fokozatosan kezdtünk visszaesni és elbizonytalanodni, amit az utolsó negyed 7:9-es eredménye is mutat. Ellenfelünk magas emberei talán túlságosan is behúzódtak, nem kísérték ki a támadókat, így elhalt a befutásos és betöréses játékunk. Kiosztás és közép távoli dobások nélkül nehéz ez ellen játszani, és a kevés kísérletünknél sem tudtuk visszaszedni a lepattanókat.

Szerencsére ellenfelünk is hibázott többször is tiszta ziccerben, (főleg lépéshibával) így a fej-fej melletti küzdelemben (50:50) érkeztünk el az utolsó perchez, ahol a taktikai faultos büntetők egy részének értékesítésével nyerni tudtunk. ( Mi 21/7, ellenfelünk 28/8-as büntető mutatót produkált a mérkőzésen). Így elsők lettünk a csoportban és a 4 szerzett ponttal összesen 9 pontot szereztünk a három fordulóban a lehetséges 12-ből.