Régen nyertünk Kaposváron

2011.01.11, 10:04 Kosárlabda
Kovács Ákos a karmester!

Az Atomerőmű SE 9 pontos hazai győzelemmel – az ASE a Pécset verte- készült a hétközi bajnoki fordulóra, melyen Kaposvárra látogat Horváth Imre együttese. A somogyiak ellenben 36 egységgel kaptak ki Szolnokon, mely nem a legjobb előjel számukra a találkozó előtt. Azonban van mibe kapaszkodniuk a kék fehéreknek, a tavalyi szezon hasonló szereposztásában 2 ponttal legyőzték a későbbi ezüstérmest. Fekete Ádám egylete jelenleg 4-10-es mutatóval áll, ezzel szemben az Atom 11-3-as mérlege mindenképp önmagáért beszél. A KKK játéka egyértelműen a Cunningham-Wilson duóra épül, a két kosaras nevével a legtöbb statisztikai mutató top 20-as rangsorában találkozhatunk. A piros kék gárda azonban több lábon áll. Horváth mester négy külföldi közül válogathat a meccsek előtt, Sales, Winters, Hodges és Johnson mind remek választás az aktuális fordulóban. Mészáros sérülését követően Kovács Ákosé a karmesteri pálca, és egy újabb „magasember”, Farkas Attila is bevethető már az Atomosoknál. A fogadóirodák vendégsikert jósolnak, de bizonyára alaposan meg kell izzadni majd a vendéggyőzelemért. Az összecsapás január 12.-én szerdán 18 órakor kezdődik a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, melyet a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatnak.

Korábban egymás ellen:

Kaposvári KK - Atomerőmű SE
95-93
(23-22, 29-25, 16-19, 27-27)
Kaposvár, 1000 néző.
V.: Cziffra Cs., Tóth K., Szilas Gy.

Kaposvári KK: Kiss K. 10/6, Vojvoda D. 20/6, Welton L. 14, Hendlein R. 9, Dávid G. 9/6, Cserék: Kováts R. -, Soós G. 10/12, Orosz L. 2, Ceskovic M. 19/9. Edző: Fekete Ádám.

Atomerőmű SE: English M. 21, Horváth Á. 17/12, Clark I. 13/3, Körtélyesi G. -, Ibrahim S. 2, Cserék: Dill A. 19/3, Kiss Zs. 5/3, Medve M. 2, Mészáros Z. -, Gulyás R. 14,. Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5-7, 7. perc: 19-15, 14. perc: 30-30, 16. perc: 42-38, 23. perc: 54-53, 27. perc: 63-59, 33. perc: 71-71, 37. perc: 88-80.

4 Kováts Róbert 1984.12.09. 199 cm 3-4
 5 Soós Gábor 1985.04.18. 200 cm 2-3