Rangsorolás és válogatás

2015.05.19, 11:59 Kajak-kenu
A szolnoki kajak-kenu pálya megújultan várta a versenyzőket, hiszen frissen lerakott rajtgépbe állhattak be a hajók. A felnőtteknek válogató, az ifjúságiaknak rangsoroló verseny zajlott a Holt-Tiszán, és nem maradt arany nélkül a paksi sportolói különítmény.

A felnőtt kajakosoknak megkezdődött a válogató, hiszen K2-1000 méteren minden egységnek rajthoz kellett állnia, aki az idei esztendőben részt szeretne venni a négyes hajóknak rendezett kvalifikációkon. Bombamezőny gyűlt össze, ahol az első két helyezett szerezte meg a jogot, hogy az 1000 párosban második válogatónak kikiáltott duisburgi világkupán részt vehessen. Boros Gergely Dombi Rudolffal a negyedik helyen ért célba, míg Somorácz Tamás Hérics Dáviddal a B-döntő 6. helyén zárt.

Az eredmény gyors döntéseket szült, hiszen a Boros-Dombi páros összeült a harmadik helyen befutó Kökény Roland, Hufnágel Tibor kettőssel, hogy megmérettesse magát a hétvégi világkupán.

Az ifjúságiaknak még nem volt ekkora a tét, ám remek alkalmat adott arra, hogy felmérjék, melyik számra érdemes célirányosan készülniük. Pupp Noémi a KSI-s Jenei Virág Annával 500 párosban első lett, ráadásul Noémi egyesben is felfért a dobogóra. A kenus Koleszár Zoltán 1000 méteren párosban finiselt második helyen a csepeli Moldován Milánnal, míg egyesben az ötödik helyen végzett. Fritz Anett kajak négyesben szerzett bronzot, ám a 200 egyesben elért negyedik helye is biztató, csakúgy, mint a dobogóról éppen lecsúszó Horányi Benjáminnak.

Tóth Márton

Ifjúsági és U23 rangsoroló és

I. K-2 férfi felnőtt 1000 méteres válogató verseny

Szolnok, 2015. május 16-17.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

C-1                 férfi ifjúsági U18-U17                                              1000 m           A döntő

5.         Koleszár Zoltán

K-1                 női, ifjúsági U18-U17                                                500 m           A döntő

3.         Pupp Noémi

K-2                 férfi, felnőtt                                                              1000 m           B döntő

6.         Hérics Dávid                                                   (Graboplast Győri Vízisport Egyesület)

Somorácz Tamás                                            (ASE)

K-2                 férfi, felnőtt                                                              1000 m           A döntő

4.         Dombi Rudolf                                                           (Újpesti Torna Egylet)

Boros Gergely                                                           (ASE)

C-2                  férfi, ifjúsági U18-U17                                             1000 m           A döntő

2.         Koleszár Zoltán                                             (ASE)

Moldován Milán                                            (Csepeli Indotek Kajak-Kenu Egyesület)

K-2                 női, ifjúsági U18-U17                                                500 m           A döntő

1.         Jenei Virág Anna                                           (Központi Sport és Ifjúsági Sportegyesület)

Pupp Noémi                                                 (ASE)

K-1                 férfi, ifjúsági U18-U17                                              200 m           A döntő

4.         Horányi Benjámin

4.         Fritz Anett

7.         Pupp Noémi

C-1                 férfi, ifjúsági                                                              200 m           A döntő