Rangadót nyert az ASE

2012.11.03, 20:11 Kosárlabda

71:68-ra győzött az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata hazai pályán az Alba Fehérvár együttese ellen. Az ASE így hat fordulót követően négy győzelemmel és kettő vereséggel áll a tabellán.

Az Atomerőmű SE legutóbb Szombathelyen, míg az Alba Fehérvár Sopronban szenvedett vereséget, így mindkét együttes ezúttal győzni szeretett volna. A találkozót a székesfehérvári alakulat kezdte jobban a Gesztenyés úti sportcsarnokban. 13:2-ről zárkózott az Atom, mivel pár perccel később már csak kettő egységgel vezetett az Alba Fehérvár. A nyitó etap végjátékát azonban jobban bírta a látogató. 19:24 állt a táblán a második felvonás előtt. A szakasz felénél érte utol riválisát az ASE, de a Dzunics csapatból mindig volt, aki felelt a paksi pontokra. Vojvoda, Nick Williams és Idlet termelt ebben az időszakban a legjobban, míg odaát Wood volt a leghatékonyabb. A nagyszünetben 40:42-t mutatott az eredményjelző.

A fordulás után fej-fej mellett haladtak az egyletek, a harmadik negyedben főként a védekezés dominált. Egyik fél sem adott olcsó kosarat, kőkemény csata dúlt a pályán. A piros kéknél Vojvoda mellett ezúttal Loernzo Williams, míg a kék fehéreknél Wood és Hollis szorgoskodott. Az utolsó 10 perc előtt a legkisebb különbséggel ugyan, de még a vendégek álltak jobban. Az ütközetbe továbbra is nagy elánnal vetették magukat a játékosok, néha nem kímélték testi épségüket sem. Körtélyesi, Eilingsfeld és Nick Williams vette hátára ekkor övéit, míg az Alba szekerét Moore tolta. De egymaga nem tudta megállítani az Atomosokat, mely gárda kiélezett hajrában, utolsó leheletéig küzdve végül maga javára fordította a mérleg nyelvét és megnyerte a meccset. Atomerőmű SE- Alba Fehérvár 71:68.

A következő fordulóban az Atomerőmű SE Debrecenben vendégszerepel.

Atomerőmű SE – Alba Fehérvár
71-68
(19-24, 21-18, 14-13, 17-13)
ASE Sportcsarnok,
V.: Földházi T. Kapitány G. Szabó G. (Gencsev dr.)

ASE: L. Williams 13, N. Williams 14/3, Vojvoda 16/3, Körtélyesi 11/3, Idlet 8. Csere: Tóth Á. 3, Eilingsfeld 6, Kovács Ák. -.

Alba: Moore 16/3, Wood 13, Hollis 13/6, Szabó Zs. 6/3, Keller Á. 5/3. Csere: Bódi 5/3, Supola 4, Medve, Lekli 6.