A show folytatódik...

2010.04.27, 07:25 Kosárlabda
 Remek második félidei játékának köszönhetően magabiztos 75:63 arányú győzelmet aratott az Atomerőmű SE a negyeddöntő harmadik mérkőzésén a Kecskemét ellen. A párharc állás 2:1 az ASE javára. A találkozó előtti bemelegítéskor látszott, mindkét fél játékosai feszültebbek a szokásosnál. Hisz tudták, amely gárda kedd este győz a Gesztenyés úti sportcsarnokban, nagy lépést tesz a legjobb négy közé jutásért.

A mérkőzés az első negyedben csendben csordogált, fej-fej mellett haladtak a felek. Horváth Ákos és társai a triplavonalon túlról céloztak pontosan, míg a vendégek a palánk alatt dolgoztak jól. A nyitó 10 percet egy ponttal az ASE nyerte. A folyatásban megtáltosodott a Kecskemét, míg az Atomosok teljesítménye visszaesett. A KKSE jól begyakorolt, ám sablonos támadási ellen nem volt ellenszere Horváth Imre együttesének, míg a Paks az ellenfél gyűrűje alatt határozatlannak bizonyult. Meglépett a Hírös város egylete, a nagyszünetben már 13 egységgel tartott előrébb. Azt, hogy az öltözőben mi hangzott el, nem tudni, de az biztos, hogy egy alaposan feltüzelt piros kék sereg futott ki a parkettre a harmadik negyedre. Megfordult a játék menete, a közönség által is buzdított atomosok megkezdték a felzárkózást. 21:10-re nyerte ezt a szakaszt az ASE, Horváth Ákos már öt triplánál tartott, míg Dill 14 pontnál. Duplányival vezettek az Ivkovics tanítványok az utolsó 10 perc előtt. Melyben érkezett Walker az addigi három pontja mellé további 12-öt termelt és gyakorlatilag egymaga eldöntötte a meccset. Persze a csapattársak is a parketten voltak, kiváló védekezésükkel megbénították a vendégeket, így kedd este magabiztos hazai győzelem kerekedett. Atomerőmű SE- Kecskeméti KSE 75:63. A három győzelemig tartó párharc állása 2:1 az ASE javára, folytatás pénteken 18 órakor Kecskeméten.

Edző: Stojan Ivkovic

Horváth Imre: Igen hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Jól kezdtük a mérkőzést, ezután azonban támadásbeli problémákkal és eladott labdákkal elengedtük a Kecskemétet. A második félidőben átlendültünk a holtponton, a végén sima lett a mérkőzés. Jó lenne pénteken befejezni a párharcot.

Stojan Ivkovic: A második félidő érdekes volt. Majd megnézzük videón. Elkeseredve nem vagyok, nagyon sokat kell még dolgoznunk, hogy feljebb tudjunk lépni. Pénteken rajtunk nem fog múlni semmi.