Jegyet váltottunk a pénteki találkozóra

2010.04.24, 15:00 Kosárlabda
Az Uniqa Magyar Bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén a Kecskemét győzött -a legutóbbi bajnok- Atomerőmű SE ellen, így a három nyert mérkőzésig tartó párharc 1:1-re áll.

A szombati mérkőzésen Clark triplájával még az ASE vezetett, majd ezután gyorsan fordított a vendéglátó, mely gárda többé nem engedte ki kezéből az irányítást. A hazaiaknál mindenki egyformán tett a közösbe a nyitó játékrészben, míg a piros kékeknél csak a már említett Clark volt hatékony. Az első 10 perc után 22:16-ra a KKSE vezetett. A folytatásban beindult Ross és Wittmann, akiket nem tudtak megállítani a Horváth legények, így állandósult a Hírös városiak 4-8 pontos előnye. Gulyás Róbert tartotta partiban az Atomosokat, a paksi óriással ezúttal sem tudtak mit kezdeni az Ivkovics tanítványok. A nagyszünetben 46:37-et mutatott az eredményjelző tábla. A harmadik etapban a mérkőzés ugyanabban a mederben csordogált tovább, mint korábban. A KKSE lelkesedése pontokkal párosult, míg az ASE szenvedett a parketten. A különbség nem csökkent a felek közt, sőt! Williams, Johnson és Wittmann hárompontosaival fokozatosan látótávolságon kívülre kerültek a hazaiak, ekkor egyedül Dill volt ponterős a vendégoldalon. 64:49-cel fordultak a felek a záró 10 percre, melyben a várt Atom roham ismét elmaradt. Wittmann berámolt még két hármast, valamint Ross és Johnson is a legjobbkor talált be. Walker próbálta felrázni övéit - 12 egységet termelt-, de ez is kevésnek bizonyult, az alapszakasz második nem tudott közelebb kerülni. A végjátékban aztán csendben lepörgött az óra. Az elsősorban akarati tényezőkben jobb a KKSE-t ezúttal megszorongatni sem tudta az ASE. Kecskeméti KSE- Atomerőmű SE 83:71. Folytatás április 27.-én kedden 18 órakor Pakson.

Mestermérleg:

Stojan Ivkovic: Nagyon köszönöm a szurkolók támogatását, szenzációsak voltak. A csapat ma nagyon akart küzdeni, és szerencsére ennek meg is lett az eredménye. Tudom, hogy a nyolcba jutás nagyon nagy siker, de ettől függetlenül nem vagyunk elégedettek, és dolgozunk azért, hogy az elődöntőbe bejussunk.

Horváth Imre: Sok hibát követtünk el védekezésben és támadásban is, de most főleg támadásban. Jövő héten megpróbálunk nyerni a hazai pálya előnyét felhasználva.