Pakson fejeződött be a bajnokság, ZTE-ASE 3:1

2010.05.28, 20:00 Kosárlabda
Hihetetlen elánnal kezdte a férfi bajnoki döntő negyedik mérkőzését az Atomerőmű SE. 7:0-val indított Horváth Imre együttese, jelezve, igényt tart az ötödik, mindent eldöntő zalaegerszegi összecsapásra.

A ZTE próbálta tartani a lépést az Atommal, látótávolságon belül maradt ugyan, de az első 10 percet követően 23:17-et mutatott az eredményjelző tábla. A második negyedben továbbra is szigorúan védekezett a piros kék gárda, a kék fehérek nem találták a ritmust. 10 lett közte a különbség Mészárosék javára, a Völgyi egylet azonban nem adta fel. Szerencsés végjátékot követően a nagyszünetben 35:31 volt a címvédő javára. A fordulást követően azonban hamar egyenlített az alapszakasz győztes, majd a vezetést is átvette. A fej-fej mellett haladtak tovább a felek, az ASE játékosai egyre fáradtabban mozogtak, melynek következtében a dobás hatékonyság csökkent. A harmadik etapot 20:9-re a látogató nyerte, így záró 10 perc előtt 51:44 volt oda. Az okosan és frissebben, pontosabban játszó zalaiak tartották előnyüket, az Atomos legények egyre pontatlanabbak és görcsösebbek lettek. Hinnant ellenállhatatlan volt, betörései után rendre büntetőket dobhatott, melyeket jó százalékkal értékesített. A vendéglátónál Gulyás és Horváth Ákos próbálta tartani a lépést, de ezen az estén ők sem tudtak csodát tenni. Végül 67:60.ra győzött Pakson a Zalakerámia ZTE KK az Atomerőmű SE ellen, így 3:1-es összesítéssel megnyerte a 2009-2010 Uniqa Magyar Bajnokságot. Az ötödik meccs tehát elmarad, a paksi gárda pedig ezüstérmesként zárta a szezont, mely remek eredmény.

Cserék: GULYÁS R. 14, LaGrange J. 5/3, Kovács Á. 2, Morgen F. –, Panta I. –,

ZTE: HINNANT L. 22/3, Watson C. 12, KÁMÁN T. 11/3, WILSON K. 10/6, Trepák Z. 6/3,

Cserék: Tóth Á. –, Gáspár D. 2, Timberlake C. 4, Baki G. –,

Kipontozódott: Dill (35. perc)

A párharcot 3-1-s összesítéssel a ZTE nyerte.

Horváth Imre: Volt esélyünk a mérkőzés megnyerésére, amilyen jól sikerült az első félidő, olyan rossz lett a második. Sok labdát eladtunk és a külső dobások sem jöttek be. Gratulálok a ZTE-nek a bajnoki címhez, melyet egész éves teljesítménye alapján megérdemelten nyert meg.

Völgyi Péter: Feltettük az i-re a pontot, tökéletes szezont produkáltunk.