Országos Korcsoportos Sakkbajnokság - Miskolc

2007.05.06, 03:56 Sakk
2007. július 06-15. Országos Korcsoportos Sakkbajnokság - Miskolc Hét érmet szereztek a Tolna-megyei sakkozók a Miskolcon megrendezésre kerülő korcsoportos országos bajnokságon. Fodor Tamás a Junior bajnoki ezüstérem és nemzetközi mesteri norma után saját korosztályában könnyedén gyűjtötte be a bajnoki címet. A nemrégiben véget ért korosztályos küzdelmek sorából - mint a diákolimpia és a szegedi rapid bajnokság - kiemelkedik az országos korcsoportos döntő, az év legfontosabb magyar versenye, amely elsősorban a világversenyeken szereplőket hivatott ugyan kijelölni, (a bajnokok a VB, a másodikak az EB küzdelmein szerepelhetnek) ám ami talán még lényegesebb és minden részvevőt érint; az éves munkáról, a korcsoportban elfoglalt helyükről adnak számot a versenyzők. A III. Balázs-Diák Sakk-Kupa idén 180 fiú és 77 lány versenyzővel rajtolt. A Tolna-megyei versenyzők - dacára a Szabadkán párhuzamosan folyó U18 csapat EB részvételnek ahol Szabó Krisztián és Ignácz Mária az EB győztes csapatban szerepeltek – a különféle korosztályokban jelentős létszámban képviseltették magukat. A korcsoportos bajnokság 18 éves korosztályában Papp Tamás (Decs KSE) jó hajrával bronzérmesként állhatott a dobogóra. A 16 évesek között fölényes paksi siker született a bajnok Fodor Tamás mellett Balázs Gábor személyében a második helyet is ASE sakkozó szerezte meg. Veszprémi András a Decs KSE versenyzője pedig a holtversenyes 4. helyezésével szintén értékes pontokat szerzett csapatának az ifjúsági rangsorban. A 14 évesek között Straubinger Dániel (Decs KSE) kiválóan szerepelt és meglepetésre holtversenyben az élen végzett, csupán a progresszív számítással szorult a második helyre. A 12 évesek versenyében a tavalyi tíz éves bajnok Eltigani Omár a korosztályváltás ellenére utolérte a mezőnyét és értékes bronzérmet szerzett. A 10 éves korcsoportban szintén kettős paksi éremszerzésnek örülhettünk Antal Tibor Kende és Genda Károly osztozott a második helyen. A lányok versenyében két nyolcadik helyezésre futotta a tolnaiaknak. A 10 éves lányok között Werner Anna számára ez bíztató teljesítmény hiszen a korcsoport fiataljaként a legjobb 9 éven aluli lett. Vince Violát súlyos időzavarai fosztották meg a jó teljesítménytől. A csoport győztesek a Törökországban megrendezésre kerülő VB-én, míg a másodikak a szerbiai EB küzdelmein képviselhetik hazánkat. A harmadik helyezettek az osztrák Mureckben sorra kerülő Uniós Kupán vehetnek részt. A korcsoportok eredményei:F18 (21 induló) 1. Bakos (Heves) 7.5 2. Szekeres (Statisztika) 6.5 3. Papp, Tamas (Decs) 6.0 pont F16 (32 induló) 1. Fodor T. (ASE) 8.5 2. Balázs (ASE) 6.5 3. Hercku (Kiskunhalas) 6.0 pont … 6. Veszprémi (Decs) 5.5 11-13. Lizák (ASE) Szabó R.(Decs) 5-5 pont F14 (49 induló) 1. Nagy (Szhely) 7.0 2. Straubinger (Decs) 7.0 3. Dobák (Jászberény) 6.5 pont … 15. Sulyok Benedek (Decs) 5.5 19. Bogár (Decs)5.0 29. Tóth G.(ASE) 4.0 38. Genda A. (ASE) 3.5pont F12 (43 induló) 1. Rapport (Lövoi SE) 8.5 2. Tésik (Maróczy) 7.0 3. Eltigani, O (Decs) 6.5 pont … 10. Amstadt 5.5 16. Eltigani A (Decs) 5.0 22. Reményi (ASE) 4.5 pont F10 (35 induló) 1. Korpa (EMSE) 8.0 2. Antal (ASE) 7.0 3. Genda, K (ASE) 7.0 pont 24. Benedeczky (ASE) 4.0 pont -- Molnár Béla ---

2007. július 06-15.

Hét érmet szereztek a Tolna-megyei sakkozók a Miskolcon megrendezésre kerülő korcsoportos országos bajnokságon. Fodor Tamás a Junior bajnoki ezüstérem és nemzetközi mesteri norma után saját korosztályában könnyedén gyűjtötte be a bajnoki címet.

A nemrégiben véget ért korosztályos küzdelmek sorából - mint a diákolimpia és a szegedi rapid bajnokság - kiemelkedik az országos korcsoportos döntő, az év legfontosabb magyar versenye, amely elsősorban a világversenyeken szereplőket hivatott ugyan kijelölni, (a bajnokok a VB, a másodikak az EB küzdelmein szerepelhetnek) ám ami talán még lényegesebb és minden részvevőt érint; az éves munkáról, a korcsoportban elfoglalt helyükről adnak számot a versenyzők.
A III. Balázs-Diák Sakk-Kupa idén 180 fiú és 77 lány versenyzővel rajtolt. A Tolna-megyei versenyzők - dacára a Szabadkán párhuzamosan folyó U18 csapat EB részvételnek ahol Szabó Krisztián és Ignácz Mária az EB győztes csapatban szerepeltek – a különféle korosztályokban jelentős létszámban képviseltették magukat.
A korcsoportos bajnokság 18 éves korosztályában Papp Tamás (Decs KSE) jó hajrával bronzérmesként állhatott a dobogóra. A 16 évesek között fölényes paksi siker született a bajnok Fodor Tamás mellett Balázs Gábor személyében a második helyet is ASE sakkozó szerezte meg. Veszprémi András a Decs KSE versenyzője pedig a holtversenyes 4. helyezésével szintén értékes pontokat szerzett csapatának az ifjúsági rangsorban.
A 14 évesek között Straubinger Dániel (Decs KSE) kiválóan szerepelt és meglepetésre holtversenyben az élen végzett, csupán a progresszív számítással szorult a második helyre. A 12 évesek versenyében a tavalyi tíz éves bajnok Eltigani Omár a korosztályváltás ellenére utolérte a mezőnyét és értékes bronzérmet szerzett. A 10 éves korcsoportban szintén kettős paksi éremszerzésnek örülhettünk Antal Tibor Kende és Genda Károly osztozott a második helyen.
A lányok versenyében két nyolcadik helyezésre futotta a tolnaiaknak. A 10 éves lányok között Werner Anna számára ez bíztató teljesítmény hiszen a korcsoport fiataljaként a legjobb 9 éven aluli lett. Vince Violát súlyos időzavarai fosztották meg a jó teljesítménytől.
A csoport győztesek a Törökországban megrendezésre kerülő VB-én, míg a másodikak a szerbiai EB küzdelmein képviselhetik hazánkat. A harmadik helyezettek az osztrák Mureckben sorra kerülő Uniós Kupán vehetnek részt.