Rendkívül nehéz helyzet után húztuk be a győzelmet az ASE Csarnokban.

Paks: Capers 12, Shepard 18, Valerio-Bodon 12, Eilingsfeld 10, Jackson 27/3
Csere: Pajor 3/3, Gulyás 3/3, Kalmár 2, Velkey 3/3,

Oroszlány: Anderson 12/6, Bíró 7/3, Abell 13, Bailey 30/3, Anda -
Csere: Hayes 11, Kucsora 5/3, Garamvölgyi 2, Morgan 4/3, Illés -,

Hosszú kényszerpihenő után tértünk vissza a Gesztenyés útra egy foghíjas, de elszánt kerettel. Az első negyed a várakozásokhoz hűen szorosan indult, nem csak a vendégek, de csapatunk is nagy lendülettel kezdett. Folyamatos rotációval játszottunk, a fiatal játékosaink is bőven kaptak játékidőt, így Pajor Dávid, Kalmár Viktor és Valerio-Bodon Vincent is a pályán volt. Eilingsfeld János nagyokat küzdött a palánk alatt, Jackson és Vincent pedig elkezdte termelni a pontokat. Négy hárompontos próbálkozásból egyet sem sikerült értékesítenünk egészen az utolsó másodpercig, amikor Pajor Dávid vágott be egy triplát a sarokból. (25-20)

Eilingsfeld Jani kosarával indítottuk a második negyedet, de a folytatásban kicsit leült a játék. A negyed közepénél ritmust váltottunk és több sikeres akció után 12 pontos előnyt sikerült szereznünk. Gulyás Milán lépett pályára az utolsó percekben és rögtön egy hárompontossal köszönte meg a bizalmat. (50-38)

Az öltözőből visszatérve sem vesztettünk a lendületünkből, Justin Jackson a negyed felénél már 20 pontnál és 3 lepattanónál járt, csapatunk vezére volt a szombat esti mérkőzésen. Az OSE próbált visszakapaszkodni, de a remek csapatjátékunknak köszönhetően megnehezítettük Illés Mátéék dolgát. Végül ezt a negyedet 20-23-ra a vendégek nyerték meg, tíz pontos előnnyel fordultunk az utolsó felvonásra.

9-2-vel kezdtük a záró negyedet, Justin folytatta a remek teljesítményt, Winston Shepard is betalált. A védekezésünk is rendben volt, a negyed elején nem tudtak kosárra dobni 24 másodperc alatt a vendégek, érezni lehetett a feszültséget Garamvölgyiék kispadján. (80-67) A negyed második felében az OSE 8-15 arányban bizonyult jobbnak, a „rövidzárlatunk” után már csak 6 pont volt az előnyünk. (88-82) Végül a mérkőzést 90-84-re nyertük meg.

Dzunic Branislav: Gratulálok a játékosaimnak, az első félidőben remekül játszottunk, aztán kicsit elfáradtunk, de ki lehet jelenteni, hogy beleadtunk mindent, amit lehetett, szívvel-lélekkel küzdöttünk. Készültünk arra, hogy a lepattanó harcokat meg kell nyernünk, ez nem sikerült, plusz a gyorsindításokat is elvesztettük, de talán a legfontosabb mutató most az végeredmény volt.

Winston Shepard: Azt gondolom, hogy 2020-ban így fog kinézni a bajnokságok lebonyolítása, egész Európában hasonló problémák vannak, örülök, hogy nyertünk, most kicsit ünnepelünk, de úgy gondolom, hogy tudunk még ennél sokkal jobban játszani.

Adrio Bailey: A védekezésünk nem volt megfelelő, sokat foglalkoztunk a bírók döntésével ahelyett, hogy a játékra koncentráltunk volna.

Sebastjan Krasovec: Gratulálok a Paksnak, megmutatták hogyan kell küzdeni egy ilyen szituációban. Leginkább a megfelelő védekezés hiányzott, a Paks nagyon veszélyes, tele van jó játékosokkal és ahogyan Winston Shepard is mondta, 2020-ban ez lesz a kosárlabda, nem egyszerű szituációban vagyunk, de így kell tovább dolgoznunk.