Falco parádé

2012.10.25, 20:34 Kosárlabda

106:77-re kikapott az Atomerőmű SE a férfi NB I-es kosárlabda bajnokság 5. fordulójában Szombathelyen. A piros kékek Kámán Tamás és Lorenzo Williams nélkül megszorítani sem tudták vasi riválisukat.

A hazaiaknál mindenki játékra jelentkezett, míg a vendégeknél Lorenzo Williams és Kámán Tamás sem tudta vállalni a mérkőzést. Ivosev és Kálmán kosaraival kezdődött az összecsapás, a Paks első pontjait Nick Williams szerezte. 9:2-nél Gutierrez Garcia Enrique kért időt. A pauzát követően nem sokat változott a játék képe, a látogatók pontjaira rendre érkezett válasz. 17:12-nél Bencze Tamás hívta magához övéit. A negyed hátralévő részében kapaszkodott ugyan az ASE, de a vége 24:19 lett.

A második periódus Eilingsfeld találatával indult, de a védekezés továbbra is akadozott a piros kékeknél, így állandósult a 4-8 egységnyi különbség. 40:30-nál 3 perccel a félidő előtt ismét a spanyol tréner kért időt, de a nagyszünetben így is 52:38-at mutatott a tábla. A térfélcsere után minden ott folytatódott ahol az első félidőben abbamaradt. Támadásban továbbra is aktívabb és pontosabb volt a sárga fekete sereg, ráadásul a pattanókat is sokkal jobban szedték a palánkok alatt. Rövid idő alatt 20 pont lett a felek közt, majd ezután csendben csordogált a találkozó. 22:14-re nyerte a harmadik etapot a vasi alakulat.

Az utolsó 10 percben már a cseréket is bátran játszatta Bencze Tamás. A vendéglátók könnyed kosarakat szereztek, míg az ASE játékosai beletörődtek a vereségbe. Összességében a két kulcsemberének hiányát nem bírta el a paksi egylet. A végeredmény: SZOVA-Trend Optika KC Szombathely- Atomerőmű SE 106:77.

A következő fordulóban november 3.-án szombaton 18 órakor az Albacomp együttesét fogadja az Atomerőmű SE.