Nem volt ellenszere az alapszakasz győztesének az ASE játéka ellen

2010.04.03, 15:41 Kosárlabda
Magabiztos 9 pontos győzelmet aratott a legutóbbi bajnok Atomerőmű SE a 2009-2010-es Uniqa Magyar Bajnokság alapszakasz győztese a ZTE KK ellen.

A találkozó Dill duplájával kezdődött, majd pár pontos vendégvezetéssel folytatódott. Már ekkor kirajzolódott, hogy nem lesz kosár gazdag a találkozó, mivel a védekezés mindkét oldalon remek volt. 15:15-tel kezdték a csapatok a második 10 percet. Melyben érkezett Tory Walker a hazaiaknál és egymaga 10 egységet tett a közösbe. Az ASE továbbra is hatékonyan védekezett, és immár pontosan támadta ellenfele gyűrűjét. A félidő vége előtt kevéssel sikerült leszakítani a zalaiakat. 37:31-et mutatott az eredményjelző tábla a nagyszünetben. Fordulás után a focimeccsről érkezett csalódott szurkolókkal kiegészülve megjött a csarnok hangja is. A piros kékek tartották 5-10 pontos előnyüket. Völgyi Péter forgatta csapatát, próbálta a legjobb ötösét megtalálni, de ezúttal nem lehetett megállítani az Atomot. 8 egységgel tartott előrébb az ASE riválisánál a záró szakasz előtt. A vendég kék fehérek pedig mintha beletörődtek volna abba, hogy ezen a délutánon verhetetlen az Atomváros csapata. Walker parádézott még az utolsó negyedben- 23 pontig jutott-, de Dill és Horváth Ákos is ponterősen játszott. A ZTE gárdájában nem volt kiemelkedő teljesítmény, Watson 11, Wilson 12 pontot ért el. Összességében, ha nem is túl színvonalas összecsapáson, de rendkívül fontos győzelmet aratott a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes a Zalaegerszeg ellen. Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 63:54. Sikerével az ASE továbbra is harmadik. Az utolsó fordulóban, ha Pécsett nyer Horváth Imre alakulata és a Körmend, otthonában legyőzi a Szolnokot az Atom másodikként zárja az alapszakaszt.

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK
63:54
(15:15, 22:16, 13:11, 13:12)
Paks 1000 néző
Játékvezetők: Cziffra Cs., Ádám J., Király L., Ellenőr: Farkas Z.,

ASE: LaGrange J. 6, Horváth Á. 11/3, Mészáros Z. 3/3, CLARK I. 5/3, DILL A. 15/3,

Cserék: WALKER T. 23/3 , Kiss Zs. - , Kovács Á. -,

ZTE: HINNANT L. 5, Watson C. 11/6, Kámán T. 6/6, K. WILSON K. 12/6, Trepák Z. 7,

Cserék: Gáspár D. -, Tóth Á. 6, Timberlake C. 7/3, Baki G. -,

Horváth Imre: Nem volt egy látványos mérkőzés, mind a két csapat viszonylag tompa volt. Volt egy szakasz amikor előnybe tudtunk kerülni, és ezt az előnyünket kisebb nagyobb hullámvölgyekkel, de meg tudtuk tartani. A mérkőzés folyamán leginkább a küzdelem dominált.

Völgyi Péter: Nagyon gyenge támadójátékkal szenvedtünk vereséget, az egyik bajnokaspiráns otthonában. Nem alkalmazkodtunk megfelelően a játékvezetői felfogáshoz, ami a mi hibánk.