A hazaiak végig vezetve nyerték meg az első forduló rangadóját.

Debrecen: Moody 15/12, Somogyi 4, Drenovac 14, Hines 24/18, Tóth 17/3
Csere: Molnár M 2., Bognár -, Molnár D 5/3., Guyton 6, Polyák 10/9, Asszu -.

Paks: Capers 13/3, Shepard 13, Valerio-Bodon 7, Lóránt 9/3, Jackson 16
Csere: Kis -, Kovács 11, Eilingsfeld 12/6 , Pupp -,

A 2020/21-es szezon első mérkőzését játszottuk Debrecenben az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban. A feldobás után mi hoztuk el a labdát, Kevin Capers első dobása azonban lecsorgott a gyűrűről, így a mérkőzés első pontjait az ex-ASE játékos, Tóth Ádám szerezte. Rögtön nyomás alá helyezett minket a DEAC, egészpályán védekeztek és labdát is szereztek, amikből gyorsindításokat tudtak szervezni. Tóth Ádám, Moody, Hines és Drenovac kosarai után 14-5-re húzott el a hazai gárda, Dzunic mester időt kért. Az időkérés után is a DEAC diktálta az iramot, a palánk alatti harcokban rendre alul maradtunk, hiába játszottunk magas szerkezettel. A negyedet végül 28-19-es állással zártuk.

Kilenc pontos deficitet kellett ledolgoznunk a második 10 percben, amit el is kezdtünk Eilingsfeld Jani, Vincent és Kevin kosaraival. Pupp Bence érkezett a második negyed közepén a pályára, Bence élete első percét kezdte meg az NBI/A csoportban. Javulást mutatott a játékunk, a DEAC a kezdeti lendületét kezdte elveszíteni, mi pedig nagyot küzdöttünk és apró léptekkel haladtunk előre, Kovács Adrián időkérésénél 5 pontra sikerült a különbséget lefaragnunk. Folytattuk a kemény munkát és a negyedvégére már csak egy kosár választott el minket az egáltól, ekkor azonban ismét rákapcsoltak Moodyék és egy 6-0-ás rohammal ismét egy lélegzetnyi előnyhöz jutottak. (47-39) Az utolsó 5 másodpercben mi hozhattuk fel a labdát, azonban egy rossz bedobást követően Hines-hoz került a labda, aki a tripla vonal mögül engedte el a labdát. A DEAC ismét 9 ponttal vezetett. (50-41)

Kovács Ákos ziccerével és büntetőivel indult a második félidő, majd Eilingsfeld Jánosunk talált be a triplavonal mögül. Hiába kezdtük hatalmas lendülettel a harmadik etapot, a DEAC egy szempillantás alatt ritmust váltott és mire feleszméltünk már 12 pontnyi különbség volt a két csapat között. (62-50) Moody megállíthatatlan volt. Két rendkívül nehéz hárompontossal borzolta a kedélyeket, a DEAC szurkolók legnagyobb örömére. (72-63)

Az utolsó felvonásban Justin Jackson volt legelőször eredményes, 6-0-val indítottuk az utolsó 10 percet! (72-69) A negyed közepén ismét elvesztettük a fonalat és a hazaiak három gyors támadással ismét 9 pontos előnyre tettek szert. Az időkérést követően Shepard szerzett labdát és értékesített egy kétpontost. Másodpercekkel később Lóránt Peti talált be a vonal mögül, azonban a következő debreceni támadásnál Moody vállalta magára a dobást és a tizenharmadik pontjait értékesítette.  A hajrára 12 pontos hátránnyal fordultunk, de a DEAC már nem engedte ki a mérkőzést a kezei közül.

Fotó: Fogarasi Renáta/civishir.hu