FALCO: Govens 8/6, Váradi 3, Bíró -, Bruinsma 24/6, Reddic 13.
Csere: Curry 23/15, Balmazovics 3/3, Tóth N. 2, Perl 7

ASE: Kovács Á. 7/6, Norfleet 7/3, Henton 11/9, Eilingsfeld 7/3, Trajkovski 2.
Csere: Faust 18/3, Jevtovic 16, Ruják 4

A mérkőzés elején Reddic kapta el remekül az iramot, zsinórban két kosarat és egy blokkolást is írhattunk a nevéhez, egyértelműen látszott a meccs elejétől, hogy a Falco nyomást gyakorolt ránk: egészpályás letámadást is alkalmaztak. A negyed közepéig szinte fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Trajkovski 3 eladott labdájából értékes kosarakat dobott a Falco, 8 ponttal léptek meg. A negyed utolsó támadását mi indíthattuk, de Faust a sarokból nem tudta bedobni a hárompontost, így az első negyed 17-10-es állással zárult.

A második etapot sokkal rendezettebben kezdte a Falco, a sikertelen támadásaink mellett a védekezésünkben is találhattunk kivetnivalót, könnyű kosarakat engedtünk a hazai együttesnek, végül a közel 4 perces kosárcsendünket Jevtovic törte meg, 29-15-re módosítottuk az állást. A negyed közepére sikerült szigorítani a védekezésünkön, amivel ki tudtuk zökkenteni a szombathelyieket. Schmidt Béla végül 34-19-es állásnál kért időt, miután két olyan helyzetet dolgozott ki a Falco, ami abszolút a mi hibánknak köszönhető. A mérkőzés összképe a negyed hátralevő részében sem változott, a hazaiak végig tudták tartani a 10-12 pontos különbséget. (34-24)

A félidő után remekül kezdtünk, a Falco pedig „bennmaradt az öltözőben”: Faust, Kovács és Norfleet is betalált, utóbbi ráadásul először egy hárompontost, majd egy remek betörés után egy ziccert értékesített, így 3 perc alatt egálra módosítottuk az eredményt, majd Eilingsfeld kosarával át is vettük a vezetést. Remek ritmust diktáltunk, szinte minden támadásunkat kosárral sikerült befejeznünk, ellenben az első félidei teljesítménnyel. A negyed végére felébredt a Szombathely, Curry kiemelkedő teljesítményt nyújtott, sorban szórta a triplákat, így mindig közel tudta tartani magát a Falco. Végül 4 ponttal lógott meg a hazai csapat, 55-51-es állással fordultunk az utolsó 10 percre.

A negyedik negyedet óriási irammal kezdte mindkét csapat, de 4. percben hét ponttal lógott meg a Szombathely, ekkor kért időt Schmidt Béla mester. A technikai szünet után Kovács Ákos válaszolt Reddic kosarára, majd Bruinsma vágott be egy triplát, amivel ismét meglógott a hazai csapat. Összességében ebben a negyedben is remekül játszottunk, de az utolsó két percre láthatóan elfáradtunk, így elvesztettük a mérkőzést. A vége: 83-72