Hiába vezettünk 20 ponttal is a mérkőzésen.

SZOLNOK: Vojvoda 25/15, Kovács P. 2, Malesevic 8, N. Milosevic 21/6, Andric 2.
Csere: Rudner 2, Airington 10, Tóth Á. 13

ASE: Kovács Á. 9/3, Norfleet 15/9, Henton 16/6, Eilingsfeld 8/6, Jevtovic 13.
Csere: Faust 17/9, Ruják 2, Horváth K. -

Andric kosarával kezdődött a találkozó, majd az ex paksi Vojvoda Dávid is betalált. Keményen és összeszedetten kezdett a hazai együttes, nekünk viszont majdnem két és fél perc kellett az első kosarunkig. Ezután viszont beindultunk, Norfleet hármasa után labdát szereztünk és a betegségből visszatérő Nick Faust zsákolt. A szolnoki időkérés után sem találta az Olaj a ritmust, egy elhibázott dobásból indulhattunk a túloldalon, ezt Henton nem hibázta el, ráadásul ismét labdát szereztünk, így Faust egy hármast is értékesített. (4-16) Elképesztő dobóteljesítményt hoztunk és a védőmunkánk is kifogástalan volt, 7 és fél perc után a Szolnok még mindig 4 pontnál járt, Norfleet pedig kinntről volt ismét eredményes. (4-22) Tovább folytattuk a remek játékor így az első etapot 12-30-as állással zártuk.

18 pontos előnnyel kezdhettük meg a második negyedet, a hangulat kezdett paprikássá válni, Nick Faustot hergelte folyamatosan a szolnoki közönség. Ez a negyed nem úgy kezdődött, ahogy elképzeltük, Vojvoda Dávid rákapcsolt és kaptunk egy 10-0-ás rohamot az Olajtól. Dzunic mester időt is kért, hogy rendezni tudjuk a sorainkat. (22-30) Nem sikerült, tovább nyomott a Szolnok és még egy kétpontossal kerültek közelebb hozzánk. 5 perces kosárcsendünk után Norfleet szerezte a negyed első kosarát az ASE oldaláról. Végül a félidőre 6 pontos előnnyel mehettünk. (36-42)

A harmadik negyed elején is magas volt az ”olajnyomás”, a 6 pontos hátrányukon még tovább faragtak, három pontra zárkóztak fel. Nagyon fontos támadást hibáztunk el, ugyanis egy pontos ASE vezetésnél eladtuk a labdát, ezt Vojvoda Dávid használta ki és a mérkőzésen először fordította meg az állását. (50-49) Hamar visszavettük a vezetést és tartani is tudtuk a 4-5 pont előnyt, egészen a negyed utolsó percéig, amikor több rossz megoldás után két ponttal lógott meg a tavalyi bajnok. Végül ezt a negyedet 60-62-vel zártuk.

Folytatódott az izgalmas fej-fej melletti küzdelem a pályán, a negyed elején sikerült öbb labdaszerzésből gyorsindításos támadást csinálnunk, ezzel mindig egy leheletnyi előnyt szereztünk. Minden játékosunk a lehető legmagasabb fordulatszámon pörgött, szívvel-lélekkel küzdöttünk, de a Szolnok mindig le tudta dolgozni a hátrányát és minimum egálra módosította az eredményt. A negyed felénél 70-70-es állásnál kért időt Dzunic mester. 4 pontos hátránnyal kezdtük meg az utolsó három percet. Elképesztő izgalmak következtek, Kovács Ákos utolsó másodperc előtti hármasával kiegyenlítettünk, de az időkérés után, 1.9 másodpercen állt az óra, Milosevic kapta meg a labdát üresen és bedobta a győzelmet jelentő hárompontost a Szolnoknak. (83-80)