Fantasztikus játékkal vertük meg a Körmendet.

ASE: Brown 17/9, Frank -, Brozja 13/6, Eilingsfeld 15/3, Melvin 11/6
Cserék: Kovács 11/3, Buljevics 20, Karosi 6, Kis -, Djukanovics 13/3, Pajor -, Orgona -.

Körmend: Stokes 16, Takács -, White 11/3, Savic 13/6, Garrett 23
Cserék: Kenéz 2, Ferencz 10/6, Kiss -, Durázi 5/3, Krivacevic 7, Martinez -.

Eilingsfeld zsákolásával nyitottuk a találkozót, majd Ken Brown is betalált a triplavonal mögül, ezt Mislav Brzoja kosara követte egy gyorsindítás után, pár másodperccel később ismét Brown triplázott. Remek kezdés volt, időt is kértek a vasiak. (10-2) Stokes kosara után Eilingsfeld vágott be egy középtávolit, erre Garett Brandon válaszolt egy zsákolással, majd egy 2+1-es akcióval, felébredt a Körmend. Eilingsfeld maradt üresen a triplavonalnál, könyörtelenül vágta be a hárompontost, majd a válogatott játékosunk labdát szerzett a másik oldalon. Jó teljesítménnyel zártuk az első etapot. (23-17)

Melvin 2+1-es akicója nyitotta a második 10 percet, majd Kovács Ákos állt a büntetővonalhoz. Ákos két büntetőt értékesített, a harmadik dobás kiperdült, de Lovro Buljevic keményen szedte le a támadólepattanót a gyűrű alatt, majd két pontot szerzett. Karosi zsákolása után szinte felrobbant a kispadunk, tizenöt pont volt ekkor az előnyünk. (32-17) Buljevic percei következtek, a horvát magasember igazi harcosként küzdött a parkettán. Nem mentek a kinti dobások a Körmendnek, 1/9-es mutatóval álltak a második negyed felénél. Folyamatosan próbálkoztak a vendégek, de nem tudtak közel kerülni a csapatunkhoz. Paprikás hangulatban ért véget az első félidő, 15 pontos előnnyel mehettünk a pihenőre. (52-37)

Jó iramban folytatódott a párharc a nagyszünet után, a vendégek láthatóan felszívták magukat az öltözőben, sokkal keményebben játszottak a harmadik negyed elején, de mi sem hagytuk magunkat, feltüzelve folytattuk a találkozót. Melvin két hármast is bevágott a negyed felénél, amivel 19 pontra nőtt az előnyünk, ekkor kért időt ismét a Körmend. A technikai szünet után sem találta az ellenszert a játékunkra a vendég csapat, szinte folyamatosan tartani tudtuk az előnyünket. (82-67)

Az utolsó etapra fordulva a piros mezesek mindössze 26.7%-kal értékesítették a triplákat, a mieink mutatója 47.1% volt. Kihagyott hármas az egyik, eladott labda a másik oldalon, Lovro Buljevic extra kosarával és Kovács Ákos triplájával azonban már 23 pont volt a két csapat között. (90-67) A mérkőzés összképe a hátralevő időben sem változott, a szezon első győzelmét sikerült begyűjtenünk szerda este a Szekszárdi Sportcsarnokban.