Megszorongattuk a Szolnokot

2013.09.21, 21:09 Kosárlabda

87:83-ra a Szolnoki Olaj KK győzött az Atomerőmű SE ellen az I. Morgen Ferdinánd emléktorna 2013 második napjának második mérkőzésén. Az összecsapás remek hangulatban zajlott, az alakuló paksi gárda teljes erőbedobásra késztette a Tisza- parti együttest.

Remekül kezdte a mérkőzést az Atomerőmű SE a Szolnoki Olaj KK ellen. A piros kékek közül támadásban Jones emelkedett ki, a paksi légiós 12 pontot szórt az első felvonásban. Az ASE jobban is védekezett riválisánál, amely mindössze 17 egységig jutott a hazai 23-mal szemben. A piros feketéknél a játékosok egyformán tettek a közösbe. Látványos jelenet a következő periódusban is szép számmal akadt, bár a játékvezetők néha indokolatlanul szakították meg a mérkőzést. Warren és Ivosev találataival ugyan átevette a vezetést az Olaj, de Dzunics edző azonnal reagált és tanítványai még a szünet előtt megfordították az eredményt. Az Atomosok közül Jones mellett Wisseh és Eilingsfeld iparkodott leginkább, míg odaát az említetteken kívül Lóránt és Oliver is szorgoskodott. A félidőben 45:43 állt a táblán.

A fordulást követően sokáig felváltva vezettek a felek, majd egy-két kivédekezett paksi támadás után állandósult a pár pontos szolnoki előny. A piros kékek közül Wisseh és Jones dicsérhető ebben a szakaszban, az Olajnál Warren vitte hátán övéit. 61:63-ról kezdődött az utolsó etap. Az alakulóban lévő ASE remekül küzdött, a már kész piros feketék ellen. A végjáték szoros volt, de végül a szerencsésebb vendéggárda megnyerte az összecsapást, amely remekül szolgálta a két egylet felkészülését. Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj KK 83:87.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK
83–87
(23–17, 22–26, 16–20, 21–24)
I. Morgen Ferdinánd Emléktorna

ASE: Kovács Á. 4, Jones 35/3, Medve 4/3, Wisseh 16, Körtélyesi 6, Tóth Á. 2, Kerpel-Fronius -, Szabó 7/3, Baki -, Eilingsfeld 9.

Szolnok: Warren 24, Vojvoda 12/3, Lóránt 13/6, Rakics -, Oliver 10, Horváth 3/3, Keller 8, Ivosev 13/3, Simon B. 4, Markovics -.