Még veretlenül a második forduló után is a Déli régió „C” csoportjában

2013.04.12, 16:24 Kosárlabda

Hétvégén, vasárnap Szekszárdon folytatódott a serdülő bajnokság. A Déli régió „C” csoportjában. Most a Szekszárdi Sólymok és a Ráthgéber Akadémia „B” csapata volt az ellenfél.

Az első mérkőzés nehezen indult, mert az első két negyedben álmosan, lassan sok hibával játszottunk és inkább ellenfelünktől láthattuk azokat, amiket megbeszéltünk, hogy gyakorolnunk kell.

( Pl.csapatjáték sok labdanélküli mozgással, indítások kevés átadással, sok futással, létszámfölényes helyzetek kialakítása ) A szekszárdi csapat igencsak „szívta magát”, hogy szorosabb mérkőzést játsszon, mint legutóbb, (103:52) így a félidő 32:23-as állása szorosnak mondható. A második félidőben már némileg felébredve elkezdtünk úgy mozogni, ahogy illett volna az elejétől, a védekezésünk is némileg javult és 24:9-es szakasszal 56:32-re vezettünk. A negyedik negyedben a második ötösünk 4:11-es öt percet produkált, de a vége 14:0 lett az utolsó játékrésznek. Győzelmünk nem forgott veszélyben, de már a jóval szorosabb mérkőzésen látszott, nem szabad félvállról venni a Sólymokat, mert van 4-5 kimondott ügyes és jó játékosuk, és ha így fejlődnek kevés lesz a jelenlegi nagyobb képzettség és rutin.

Atomerőmű SE – Szekszárdi Sólymok
74:43
(16:9, 16:14, 24:9, 18:11)

ASE: Major 10, Dorogi 10, Rausch 8, Zántó 2, Tarnóy D. 2

cs.: Kalmár 16, Plézer 14, Pupp 12, Forster, Tarnóy Á. Krasznai, Tarnóy B.

A második mérkőzésen a fiatal, de lelkes pécsi csapat ellen próbáltunk sok futással agresszíven játszani, ami nagyjából sikerült is az első félidőben, és a kisebb ellenállás miatt mindez nagyobb sikerrel. A harmadik negyed 11:11-es szakasza azért árnyalja  némileg a képet.