Lendületes kezdet, szomorú vég

2010.09.11, 19:45 Kosárlabda
Harmadik helyen végzett csapatunk a kaposvári tornán.

Winter kosarával kezdődött a mérkőzés. Kinter 2. hibája után Brooks kettő büntetőjéből csak egyet értékesített. 4 perc elteltével már 11:5-re vezetet a tavalyi ezüstérmes csapat. Gáspár kosarával, 3 perccel a vége előtt egált mutatott a kijelző.  Felváltva estek a kosarak. Pavlik ravaszul leszedett támadó-lepattanója után, újra egyenlő volt az állás. Horti két kosarat dobott egymás után, így a negyed 25:23 az Atomerőműnek.
Baki triplájával kezdődött a 2. negyed. Horti 2 pontja után újabb kosárcsend következett, majd a csapatok fej-fej mellett haladtak. ZTE időkérés után Tóth Ádám, majd Brooks 2-2 pontja következett.  Mészáros eladott labdájából, Williams biztos ziccert dobott, majd újra a paksi 15-ös volt eredményes. Horváth Imre is kikérte az utolsó idejét is. Brendan duplájával zárult az első félidő, de így is 41-42-re vezetett a ZTE csapata.
Tóth 3 pontosával kezdődött a 2. félidő. Kinter sikeres büntetője után 47:46-ra vezetett az ASE. Pavlik sportszerűtlen faultja után Vojvoda mind a 2 büntetőjét értékesítette. Brooks újabb kiharcolt faultja után 49:51-re módosult az eredmény. A 3. negyed 8. percében először vezetett 7 ponttal a ZTE.  Előnyét megőrizte a Völgyi csapat és 53:61-el zárult a 3. negyed.
Az utolsó negyed első kosara Brendon Winter 3 pontosa volt. Pavlik 2 plusz 1-el csökkentette az ASE hátrányát, majd egy 3 pontossal 62:68-ra módosította az eredményt. Sok eladott labda és ebből sok könnyű kosár jellemezte a játékot, így 3 perccel a vége előtt, már 15 ponttal is vezetett a Zalaegerszeg. A végén magabiztosan győzött a ZTE. Így nyert meccs nélkül a 3. helyen végeztünk a kaposvári tornán.

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK
66:89
(25:23, 16:19, 12:19, 13:28)

ASE: Körtélyesi 4, Winter 13/3, Morgen 1, Mészáros -, Brooks 15/9, Cs.: Kovács 2, Horti 7, Tóth 3/3, Pavlik 10/3, Johnson 11,

ZTE: Williams 11, Wilson 21/12, Kámán 13/6, Kinter 3, Gáspár 5/3, Cs.: Tóth -, Vojvoda 22/15, Baki 3/3, Vertetics 2, Tóth Á 6,