A döntőben nem a mi akaratunk érvényesült.

Basket Brno – Atomerőmű SE: 98 - 85

(27-21, 19-19,  28-26, 24-19)

(Kovács 6, Pupp 2, Kis 14, Valerio-Bodon 10, Eilingsfeld 18, Lóránt 24, Capers 11)

Két gyors kosárral nyitottuk a 2020-as Brno Open Cup döntőjét, Kevin Capers és Lóránt Péter volt eredményes, majd a vendégek válasza után Kovács Ákos is betalált a festékből. (3-7) Keményen kezdtek a hazaiak is, védekezésben és támadásban sem kímélték Eilingsfeld Jánosékat, apró faultokkal próbálták lassítani a játékunkat. Ez a taktikai sikeresnek bizonyult, a negyed felénél átvette a Brno a vezetést egy sikeres kinti dobással. (14-13) Feltüzelte magát a hazai gárda, gyors játékokkal és eredményes kinti dobásokkal 27-21-re nyerte meg az első etapot.

A második negyed eleje döcögős volt a számunkra, nem találtuk a ritmust, ezt a Brno pedig ki is használta. Az utolsó mozzanatok hiányoztak a támadásainkból, a helyzeteket jól kialakítottuk, de befejezni nem tudtuk az offenzívákat, ezért a csehek mindig egy lépéssel előttünk jártak. Lóránt Peti hármasával zártuk végül a második negyedet, 46-40-es állásnál.

Kovács Ákos vádlija megsérült a második etapban, így a harmadik negyedre már nem tudott kijönni az öltözőből. Jól kezdtük a játékot a félidő után, de a csehek is folyamatos nyomás alá helyeztek minket és próbálták kontrollálni a mérkőzést. Egy brno-i dupla és egy tripla után Dzunic mester kért időt, hogy rendezni tudjuk a sorainkat. (57-49) Ez nem sikerült, a csehek elképesztő tempóban játszottak és a helyzeteiket nem hagyták ki, a negyed végére teljesen szétestünk. Kis Raul két triplája azonban a lehető legjobbkor érkezett. (68-62) Gyorsan eszkalálódtak az események a negyed utolsó másodperceiben, végül 8 pontos brno-i előnnyel indult az utolsó felvonás.

Valerio-Bodon Vincent faulttal együtt vágott be a vonalon túlról egy hármast, ezzel megadta a lendületet a negyedik negyedre. 9-1-es rohammal ismét a csehek diktálták az iramot, a negyed felénél a Capers-Pupp-Valerio-Eilingsfeld-Lóránt ötös küzdött az értékes pontokért. (83-74) Az utolsó három percre 88-81-es állással fordultunk, Lóránt Péternek az ötödik faultot is befújták, így a kispadról kellett néznie a torna utolsó perceit. Ez a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogyan elterveztük, második helyen zártuk a 2020-as Brno-i tornát. (98-85)