Az első negyedben eldöntöttük a mérkőzést.

ASE: Kovács 13, Ruják 11/9, Faust 17/3, Eilingsfeld 15/6, Jevtovic 18.
Csere: Pajor 5/3, Trajkovski 13/9, Horváth 6/6, Medve 7/3, Kalmár -, Szalai -.
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

TF: Krnjajski 5, McLane 20/9, Sarenac 9/9, Buzás 2, Filipovic 14.
Csere: Beák 13/6, Szobi -, Kozma 1.
Vezetőedző: Merim Mehmedovic

Az első hazai mérkőzésen a Tehetséges Fiatalok újonc csapatát fogadtuk. A feldobás után mi hoztuk el a labdát, majd Kovács Ákos egy könnyű ziccerrel fejezte be a támadást. A TF sem váratott magára a válasszal, de míg nálunk beindult a pontgyártás, a vendégek igen pontatlanul játszottak. A 2. perc végére 7 pontos előnyre (9-2) tettünk szert, Eilingsfeld triplájának köszönhetően. Az időkérés meghozta az eredményt a TF szempontjából, hosszú idő után sikeres támadásokat tudtak játszani, aminek köszönhetően 19-9-re zárkóztak fel a negyed derekára. A hátralevő részben sem a szigorú védekezés jellemezte a játékot, e mellett 81 százalékos pontossággal dobtunk, míg a vendégek 44-gyel.

A második negyed Faust elcsent labdájával és zsákolásával indult, ehhez csatlakozott Trajkovski gyorsan egy triplával. A negyedik perc végére a budapesti alakulat mindösszesen 2 dobott pontig jutott, hazai oldalon 12 pontot termeltünk. A 6 percben pedig már 30 ponttal vezettünk, 51-21-re. Ezt az előnyt meg is tartottuk a negyed végéig, magabiztosan várhattuk a harmadik negyedet.

A második félidő elején Pajor Dávid is parkettra lépett. A TF jutott könnyű labdához, és szerzett kétpontot. Nálunk ismét érkezett Trajkovski triplája, majd Jevtovic értékesített egy büntetőt, így a távolság nem csökkent a csapatok között. Ebben egy kicsit leült a dobókedvünk, a 6. perc elejére 11 pontnál tartottunk, míg a vendégek 15-nél. Ezen az arányon a negyed végéig fordítottunk, és 26-20-ra nyertük az etapot.

Az utolsó negyedet Pajor Dávid nyitotta egy szép ziccerrel, amivel már csak 8 pontra voltunk a 100-tól. A 3. percben aztán sorra érkeztek a tehetséges fiatalok nálunk is, Szalait és Kalmárt is pályára küldte Szekulovics mester. A 6. percben Medve Máté nem hibázta el a trojkát, amivel átléptük a 100-at (102-62). A végén még Pajor hintett be egy hármast, ezzel 105-64-re hoztuk az első hazai mérkőzést. Szép volt fiúk!!!

Fotó: Molnár Gyula