Magabiztos győzelem Sopronban

2008.11.23, 15:40 Kosárlabda
A szolnoki horror után egy soproni idegenbeli mérkőzés következett az MKB Arénában pénteken este 19:00 órától. Az első percekben felváltva estek a kosarak, majd a Sopron eladott labdái miatt növelni tudtuk az előnyünket amit meg is őriztünk a negyed végéig. (19-23)Csaplár 2 triplájával 10 pontra nőt a különbség a második etapban, a Sördögök első kosarára három és fél percet kellet várni. A játék képe később sem változott! A Meszlényi gárda kapkodva kereste a helyét az MKB Arénában, a Gosa és Johnson duó pedig szebbnél-szebb kosarakkal kápráztatta el a Paksról ellátogatott szurkolókat. A félidőre megtartotta az előnyét az ASE így 43:52 állt az eredményjelzőn.A második félidőben a szigorú védekezésünk ellen nem volt ellenszere a Sopronnak és egy 6:0 rohammal padlóra küldtük a Sördögöket. Az időkérés után rendezte a sorait a Cruz vezette legénység és megközelítette a Gosa nélkül játszó atomot. Sabáli időkérése után Gosa és Johnson újra a pályán és pontjaikkal újra elhúzott az ASE. A 3. negyed végén egy szabálytalanságot erősen vitató Meszlény Róbert  ellen egy technikai hibát ítéltek a játékvezetők, amit Csaplár-Nagy csak záró negyed elején értékesített.A 4. negyedben magabiztosan tartottuk az előnyünket és a dudaszó pillanatában Mészárosék győztesen hagyták el a pályát.Sabáli Balázs értékelte a találkozót:{mp3}sabi_sopron_utan{/mp3}Csaplár-Nagy Ervin a Hegyvidék ellen játszott legjobban a 2008/2009-es szezonban, akkor 10 pontot és 4 lepattanót gyűjtött. Pénteken Sopronban 19-et dobott közte kétszer volt eredményes a tripla vonalon túlról. Sabáli edző is kiemelte Ervin jó teljesítményét. {mp3}sabpi_ervinrol{/mp3}Gáti NorbertHangforrás: Fortuna Rádió