Nem tudtuk ledolgozni az első negyedbeli hátrányunkat

MAFC: Hot 21/6, Fodor 18/9, McCray 7/3, Cvetkovics 16/6, Dukics 17/9.
Csere: Lakosa 4, Lakits 4, Misek 2, Peringer -.
Vezetőedző: Garai Péter

ASE: Ruják -, Hinds 8/3, Tarrant 17, Eilingsfeld 21/3, Guinn 14/12.
Csere: Barnies 13/6, Medve 5/3, Ogunyemi -.
Vezetőedző: Teo Cizmic

Nagyon jó formában kezdte a mérkőzést a MAFC, három perc után már 13-4-re vezettek a hazaiak. Az egész negyedre ez a tendencia volt jellemző, nem változott a játék képe, így 32-13-as állással zártuk az első tíz percet.

A második negyedben nem hagytuk, hogy tovább növelje előnyét a MAFC gárdája, de továbbra sem találtunk a budapestiek védekezésére ellenszert. Maradt a 20 pontos különbség a félidőre, 53-31-es eredménnyel mentek az öltözőbe a csapatok.

Eilingsfeld duplájával indítottuk a második félidőt, erre érkezett is a válasz, előbb Fodor, majd McCray találtak be. Barnies két sikeres triplájával és Hinds 2+1-es dobásával 15 pontra jöttünk fel. Végül 10 ponttal nyertük ezt a negyedet, így 12 pontos különbséggel, 70-58-ra zártuk a harmadik negyedet.

Az utolsó etapot Medve hárompontosával indítottuk, ennek köszönhetően tíz ponton belülre kerültünk. MAFC-oldalról Lakosa, Hot és Fodor voltak sikeresek, nálunk Guinn és Hinds trojkái ültek. Sajnos így sem tudtuk ledolgozni az első negyedbeli hátrányunkat, 89-78 lett a vége.

A dupla-duplázó Eilingsfeld volt a legeredményesebb játékosunk, aki 21 pontot dobott és 15 lepattanót szedett.

Teo Cizmic: A MAFC az egész mérkőzésen jobban fókuszált, jobban dobott és passzolt. Ez a fő oka annak, hogy az első negyedben kialakult egy komolyabb különbség és utána csak futottunk az eredmény után. Gratulálok a MAFC-nak.

Garai Péter: Azt gondolom, nem volt sokkal másabb ez a mai, mint az eddigi mérkőzéseink. Az életünkért küzdünk már mérkőzésről mérkőzésre, és egyre jobb arcunkat mutatjuk. Kritikus pillanatokban jó döntéseket hoztunk ma, amivel meg tudtuk tartani a biztos előnyünket. Dukic-csal egy olyan plusz jött a játékunkba, ami nagyon sokat segít rajtunk. Mindenkin, aki ma pályára került látszott, hogy 100%-kal ég, hogy érti, hogy miért vagyunk itt. Mindent megtettünk a győzelemért.

Kép: kosarsport.hu