Lépéselőny

2022.06.03, 14:05 Kajak-kenu
Szeged adta a kajak-kenusok első síkvízi felnőtt és U23-as válogatóját: Pupp Noémi kajak egyes 1000 méteren, illetve Kollár Kristóf Slihoczki Ádámmal kenu 1000 párosban nyerte meg futamát, így lépéselőnybe került a három hét múlva sorra kerülő második válogatóra.

Pupp Noémi meghatározója volt a hétvégének: kajakosunk 1000 egyesben győzött, 500 és 5000 egyesben második lett, 500 párosban Csikós Zsókával pedig harmadikként végzett.

Kollár Kristóf volt a válogató másik győztese: a dunaújvárosi Slihoczki Ádámmal alkotott párosuk (ami még U23-as korú) 1000 méteren győzött, 500-on pedig második lett. Kristóf 1000 méteren egyesben 5. lett, 500-on pedig az előfutamából minimális különbséggel esett ki- a későbbi 3 dobogós szorította ki a fináléból.

Hodován Dávid 200 egyesben második, 500-on 5. lett, míg a szegedi Kocsis Ádámmal harmadik és negyedik helyet szereztek párosban.

Vajda Bence Szántói Szabó Tamással egy hajóban ért be harmadikként a férfi kajakosok 1000 méteres futamában, 500-on hetedikek lettek, egyesben ezúttal nem sikerült a fináléba kerülés: bombaerős és óriási mezőny volt.

A hétvége utolsó érmét Koleszár Zoltán 5000 méteren egyeskenuban szállította; Besenyei Ádámmal- aki a középmezőnyben volt 5000, 1000 és 200 egyesben is- 4. lett 1000 párosban.

Ez a verseny volt az az első tétre menő a síkvízi kajak-kenusoknak: hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem volt teljes a mezőny kenuban és női kajakban, hiszen a múlt heti, racicei világkupán induló sportolók nagy része betegség miatt nem állt rajthoz, illetve a tavaly olimpián győztes kajakos hölgyek is kihagyták ezt a versenyt.

Az ifiknek tájékoztató verseny volt, ahol a 2005-ös születésű Juhász István 500 egyesben arany-, 1000 egyesben ezüst-, 500 párosban pedig bronzérmet szerzett. A kajakos Kertész Grétának és Strobl Adélnak ezúttal nem jött össze a finálé, de a válogatóig még fordulhat a kocka.

I. Felnőtt, U23 válogató és Ifjúsági Tájékoztató Verseny

Szeged, 2022. május 27-29.

C1 Férfi Felnőtt 1000 m A Döntő

5.Kollár Kristóf

6.Besenyei Ádám

9.Koleszár Zoltán

K1 Női Felnőtt 500 m A Döntő

2.Pupp Noémi

K2 Férfi Felnőtt 1000 m A Döntő

3.Vajda Bence Ferenc Atomerőmű SE

Szántói Szabó Tamás Vasas SC-ARC-S Group

C2 Férfi Felnőtt 1000 m A Döntő

1.Kollár Kristóf Atomerőmű SE

Slihoczki Ádám DKSE Dunaújváros

3.Kocsis Ádám MVM Szegedi Vízisport SE

Hodován Dávid Atomerőmű SE

4.Koleszár Zoltán, Besenyei Ádám

C2 Férfi felnőtt 500 m A Döntő

2. Kollár Kristóf Atomerőmű SE

Slihoczki Ádám DKSE Dunaújváros

4.Kocsis Ádám MVM Szegedi Vízisport

Hodován Dávid Atomerőmű SE

K2 Férfi Felnőtt 500 m A Döntő

7.Vajda Bence Ferenc Atomerőmű SE

Szántói Szabó Tamás Vasas SC-ARC-S Group

K2 Női Felnőtt 500 m A Döntő

3.Pupp Noémi Atomerőmű SE

Csikós Zsóka Szolnoki Kajak-Kenu Klub

C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500m A Döntő

3.Szilágyi Balázs MVM Szegedi Vízisport SE

Juhász István Dávid Atomerőmű SE

C1 Férfi felnőtt 200 m A Döntő

2.Hodován Dávid

5.Besenyei Ádám

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

1.Juhász István Dávid

K1 Női felnőtt 1000m A Döntő

1.Pupp Noémi

C1 Férfi felnőtt 500 m A Döntő

5.Hodován Dávid

C1 Férfi Ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

2.Juhász István Dávid

K1 Női felnőtt 5000m Döntő I.

2.Pupp Noémi

C1 Férfi felnőtt 5000 m Döntő I.

3.Koleszár Zoltán

5.Hodován Dávid

6.Besenyei Ádám