Gyermek Kupa Felső ház 4. forduló, Paks
2017. Április 22.

Paksi Harcosok – GYKSE Szekszárd 45:48 (7:12, 15:8, B: 7:3, 8:11, 8:14)

Paks: Bárányos Flóra (5), Buglyó Barna (8), Géringer Gergő (9), Haag Dóra (5), Kajári Dániel (3), Kékesi Kolos (7), Nagy Roland (1), Pavlik Botond (1), Pintér Anna (-), Sándor Olivér (2), Takács Áron (-), Wolf Enikő (4)

Az álmosra és nem túl intenzívre sikeredett bemelegítés ellenére szoros első negyedet produkáltunk. Már itt is voltak szép megmozdulásaink és a befutásos játékból is végre látszott valami. A második csapat is túlszárnyalta a várakozásokat igaz ehhez ellenfelünk visszafogottabb játéka is kellett, de ez nem von le semmit a csapat érdemeiből, nagy akarattal jól küzdve játszottunk. A második félidőben némileg megváltozott a trend, ellenfelünk éledezett és mi lettünk némileg lankadtabbak. A harmadik negyedben több elkerülhető hibánkból könnyű kosarakat kaptunk, míg az utolsó negyedben nem igazán sikerültek az 1:1 védések, támadásokban is többször hibáztunk így egy nyerhető mérkőzés  végén, kiengedtük a kezünkből a győzelmet, és ezúttal sem sikerült legyőzni szekszárdi sportbarátainkat.

Paksi Harcosok – Dombóvári KSE 55:44 (14:5, 6:16, B: 5:5, 13:5, 17:13)

Paks: Bárányos Flóra (3), Buglyó Barna (5), Géringer Gergő (4), Haag Dóra (11), Haaz Gergő (-), Kajári Dániel (-), Kékesi Kolos (7), Nagy Dániel (2), Nagy Roland (-), Pavlik Botond (9), Pintér Anna (2), Sándor Olivér (4), Takács Áron (2), Wolf Enikő (6)

A mérkőzésen nem a megszokott ötösökkel játszottunk, ehhez az ellenfél is partner volt, mert a második csapatba tette legjobbjait. Az első csapat ahol a lányok most együtt szerepeltek kíválóan helytállt és a saját játékperiódusaiban jelentős előnyt szerzett (27:10) amit a második társaság próbált megtartani (23:29), de hozzá kell tenni, hogy az utolsó negyedet  remekül küzdve megnyertük. Ezen a mérkőzésen is voltak szép támadásaink és többnyire törekedtünk csapatjátékra a befutásos játékban. Legutóbb nagy különbséggel kaptunk ki ellenfelünktől így elmondható, hogy ez egy meglepetés győzelem volt az erősebb dombóvári csapat ellen.

Mivel a második meccsen a Dombóvár legyőzte a Szekszárdot, ezért hármas körbeveréssel végződött a forduló a B csoportban.