Kiütéses siker a rangadón

2010.03.28, 21:28 Kosárlabda
Hatodik győzelmét aratta zsinórban az Atomerőmű SE kosárlabda csapata az Uniqa Magyar Bajnokságban. A legutóbbi játéknapon a Falco KC elleni rangadó következett. Napra pontosan egy évvel ezelőtt, hasonló szereposztásban 17 ponttal győzött a Savaria Arénában az ASE, ezúttal a legvérmesebb szurkolók ennél szerényebb győzelemmel is beérték volna. De nem a játékosok!

Az utóbbi időben halványabban teljesítő hazaiak már az összecsapás elejétől az Atom hátát nézték. Rendkívül fegyelmezetten játszott Horváth Imre együttese, a palánkok alatt jól dolgoztak a paksi legények, melynek pár pontos vezetés volt a jutaloma. Az első negyedet 27:21-re nyerte az Atomerőmű. A folytatásban Dill és Horváth Ákos révén fokozatosan meglépett riválisától a vendéggárda, de Walker és Kiss Zsolt is tevékeny részese volt a különbség növelésének, utóbbi triplájával alakult ki az 51:37-es félidei eredmény. A nagyszünetet követően Lagrange, és Clark is pontosan célzott, míg a sárga feketék csak elvétve tudták a labdát az ellenfél gyűrűjébe juttatni. A harmadik 10 perc Panta István triplájával zárult, ekkor 80:52 volt ide. A záró szakaszban sorrendben Kiss Zsolt, Panta és Kovács Ákos távolijának tapsolhatott az Atomic Boys szurkolóserege, eközben Horváth Ákos, Walker és Clark is szorgosan gyűjtögette a pontokat. Végül teljesen megérdemelten, kiütéssel győzött Szombathelyen a legutóbbi bajnok. Falco KC- Atomerőmű SE 72:104.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Atomerőmű SE
72:104
(21:27, 16:24, 15:29, 20:24)
Arena Savaria, 2000 néző
Játékvezetők: Földházi T., Hegedüs T., Gorka Sz., Ellenőr: Gincsai J.,

Falco: Kálmán 10/6, FRAZIER 20/6, Pankár 2, Kazlauskas 10, Dies 6. Csere: Borszéki 5/3, Wilson 14/3, Hajmásy 5/3.

ASE: LaGrange 8/6, HORVÁTH Á. 22/12, Mészáros 3/3, Clark 9, DILL 17/9. Csere: WALKER 17/3, Kiss 15/9, Panta 8/6, Kovács Á. 5/3, Morgen -.

Nikola Lazics: Ilyen rosszul, gyengén és enerváltan még nem játszott csapatom, mint most. Pocsékul kezdtünk, már az elején elment a Paks. Sanszunk sem volt. Az, hogy 104 pontot kaptunk, ráadásul hazai pályán, elég szomorú. Gratulálok ellenfelünknek, sokkal jobbak voltak!

Horváth Imre: Nagyon okosan játszottunk egész meccsen. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen simán fogunk tudni nyerni. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nagyon jó százalékkal dobtunk. Ránk fért már, mert rengeteg gonddal küzdöttünk, alig tudtunk edzeni a héten. Senkit nem tudnék kiemelni, mert ez igazi csapatmunka volt.