A Kecskemét elleni győztes mérkőzésünk óta ...

2009.03.11, 21:18 Kosárlabda
A Kecskemét elleni győztes mérkőzésünk óta több mint egy hónap telt el. Csapatunk egyre jobban rálel a dzunicsi útra, ezt mutatja, hogy edző és együttes mindhárom idegenbeli meccsét megnyerte, pedig ebből kettőt nagy tradícióval bíró egylet csarnokában rendeztek.Néhány nappal az Univer magabiztos megverése után Körmenden vizitált a paksi gárda és a 2. negyed közepétől már uralta a játékot. Pedig addig 9-10 ponttal is előrébb tartott a rájátszásért elkeseredett harcot folytató vasi gárda. Hiába játszott azonban jól a Pakson is megforduló Fodor testvérpár és Rodgers, az azóta a válogatottba is meghívott Kiss, a mezőny legeredményesebbje, Gulyás, valamint English és Williams révén a mieink fordítani tudtak, és 10-12 pontos előnyüket a záró felvonásbéli megingást leszámítva sikerrel őrizték.A megérdemelt, mégis bravúrosnak számító győzelem után Budára látogatott a csapat. Itt már nem tarthatott a gárdával Gulyás Robi (centerünket múlt héten porcleválással meg is kellett operálni), de a Hegyvidéket nélküle is biztosan kellett verni. Még akkor is igaz ez, ha Ashante Johnson is kivált – családi okok miatt – a keretből, és helyére névrokona Ian került. Ezen az összecsapáson játékosaink találkozhattak Sabáli Balázzsal, aki a hazaiak szakmai tanácsadójaként nagyon meg is izzasztotta a mieinket. Williams (25 pont) azonban ismét villogott, 17-et dobott Gosa is, s a többiek is kivették részüket a győzelemből, melyet átlagos teljesítményt nyújtva is behúzott a gárda. Figyelmeztető ugyanakkor, hogy kényelmes előnyének a felét az utolsó tíz percben leadta az ASE.Ellentétes félidőt produkáltak a csapatok legutóbbi tétmérkőzésünkön, Zalaegerszegen. Az első és második negyed fordulójánál 13-0-s rohammal meglépett a ZTE, innen felkapaszkodott a Paks, hogy aztán a félidő hajrája ismét a zalaiaké legyen. Az 51-38 nem sok jót sejtetett, ám az új fiú, Ian Johnson valamint az ismét remek Kiss, Gosa és Williams vezérletével feljött az ASE, kiegyenlített, majd 64-60-ra már vezetett is. Ekkor újabb 9-0-s hazai etap következett, de a meccs még tartogatott egy újabb, immár utolsó fordulatot. A „Húzd meg, ereszd meg!” mérkőzést így az ASE nyerte, amely által az elmúlt hét mérkőzésből hatot hozva az első négybe verekedte be magát.Ma a Sopron jön Paksra, egy újabb olyan csapat, mely pengeélen táncol. Eddig jól állunk ilyen csapatok ellen. Remélhetően, sikerrel hangolunk majd a szerdai, Falco és a szombati, Dombóvár elleni meccsre.Ziccer