Hihetetlen végjáték

2010.10.30, 20:11 Kosárlabda
 Nem sikerült a vége

Óriási csatára volt kilátás a forduló egyik rangadóján Pakson, a nyolcba igyekvő Atomerőmű SE ellenfele ezúttal a négy közé vágyó Albacomp volt. A Gesztenyés úti sportcsarnokban már első percektől kezdve forró volt a hangulat, Horváth Imre és Dzunics Branislav is alaposan felkészítette övéit a találkozóra. Melyen remekül kapta el a fonalat az ASE, rövid idő alatt látványos kosarakat szerezve 9:4-re meglépett. Az Albacomp trénere gyorsan rendezte a sorokat és időkérését követően megfordította az állást a vendéggárda. Bódi hárompontosokkal, míg a többiek remek védekezéssel segítették az Albát, az Atomosoknál Sales és Johnson volt ponterős ekkor. A nyitó negyedet 6 ponttal a látogatók nyerték. A folytatásban őrizte 5 pont körüli előnyét a Dzunics egylet, leszakítani azonban nem tudta a szívósan küzdő piros kékeket. Pavlik két triplával jelentkezett, mellette Sales szorgoskodott a palánkok alatt. A túloldalon Jones és Hanga vállalta magára a pontok zömét. A nagyszünetben 32:37-et mutatott az eredményjelző tábla. A térfélcserét követően hamar 10 pont fölé tornázta a különbséget az Albacomp. A negyedben összesen 22 pont esett /9-13/, mely hatékony védekezést és halványabb támadójátékot mutat. 41:50-ről kezdték a felek a záró szakaszt. Pavlik egymaga 12-öt tett a közösbe, de Sales és a cserék, így Morgen, Kovács, Hodges is hozzászólt a meccshez. Szívósságának és Keller Ákos sportszerűtlen hibáinak köszönhetően a végjátékot 3 pontos vezetéssel kezdhette a székesfehérvári alakulat, és csapatuk kapitánya a legjobbkor süllyesztett el egy hármast, melyre Pavlik révén ugyan válaszolt még az ASE, de egálra már nem sikerült menteni az összecsapást. Összességében remekül szórakozhatott a paksi csarnokba kilátogató publikum, a győzelmet azonban az vendégek szerezték meg. Atomerőmű SE- Albacomp 64:67.

Atomerőmű SE - Albacomp
64:67
(13:19, 19:18, 9:13, 23:17)

ASE: Mészáros 2, Hodges 2, Pavlik 23/12, Johnes 9, Sales 22/3 Cs: Kovács 2, Körtélyesi 2, Morgen 2,

Alba: Simon 11/3, Hanga 13/9, Hollis 7/3, Jones 12, Keller 4 Cs.: Crocker 11/3, Madár 3/3,

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-4. 6. p.: 9-12. 8. p.: 11-17, 12. p.: 16-19, 15. p.: 22-26. 17. p.: 29-30. 22. p.: 32-44. 28. p.: 37-47. 33. p.: 43-54. 36. p.: 49-61. 38. p.: 55-62.
Kipontozódott: Körtélyesi a 39., Keller a 39., Pavlík a 40. percben.

Horváth Imre: - Sajnos támadójátékban kevesebbet nyújtottunk, nehezen tudtuk feltörni az Alba védekezését. Dicséretes, hogy nem adtuk fel, kis szerencsével nyerhettünk volna…
Dzunics Braniszlav: - Bebizonyítottuk, hogy jó védekezéssel is képesek vagyunk egy rangadót megnyerni. Örülök a sikernek, de látom, hogy a játékunkon van még mit javítanunk.