Kellemetlen Nyíregyháza

2012.11.17, 20:00 Kosárlabda

83:72-re győzött az Atomerőmű SE a férfi NB I-es kosárlabda bajnokság 8. fordulójában a Marso-Vagép Nyíregyházi KK ellen. Gutierrez Garcia Enrique együttese jelenleg 6 győzelemmel és 2 vereséggel áll az alapszakasz élmezőnyében.

Piros kék csapatok csaptak össze a 8. játéknapon az NB I A csoportjában Pakson a Gesztenyés úti Sportcsarnokban. Az 5-2-vel álló Atomerőmű SE a 3-4-es mutatóval rendelkező Marso-Vagép Nyíregyházi KK egyletét fogadta. Az összecsapás első negyedében meglepetésre sokáig a vendéggárda vezetett, köszönhetően Davis és Berkis ponterősségének, a hazaiaknál Körtélyesi nyújtott maradandót. Kámán triplája után 22:21-et mutatott a tábla 10 perc után.

A folytatásban fokozatosan rázta le riválisát az ASE, Körtélyesi mellett Vojvoda játékát lehet kiemelni ebben a szakaszban. Az NYKK Berkis és Nelson találataira hagyatkozott. A nagyszünetben - megnyugtatónak tűnő - 12 egység volt a felek közt. A térfélcserét követően szívósan küzdött a látogató, Davis, Nelson és Mohácsi tarthatatlannak bizonyult, míg a paksi támadásokba sok hiba csúszott. Ennek köszönhetően folyamatosan faragta hátrányát Ferenczi Tamás alakulata, majd az etap végén a vezetést is átvette. 30 perc után 59-56-ra a vendégek vezettek.

A záró periódusban fej-fej mellett haladtak az együttesek, de Davis a negyed derekán megkapta ötödik hibáját, mely döntőnek bizonyult. A mérleg nyelvét ezután a maga javára billentette az Atom. Körtélyesi, Loernzo Williams és Tóth Ádám tett a legtöbbet a közösbe a vendéglátóknál, míg odaát egyedül Nelson dicsérhető. Végül, ha a vártnál nehezebben is, de hozta a kötelező győzelmet az ASE. Atomerőmű SE- Marso-Vagép Nyíregyházi KK 83:72.

A következő bajnoki mérkőzését november 23.-án pénteken 17 órakor játssza az Atomerőmű SE Szegeden. Az összecsapást a Paksi Kistérségi Televízióban szombaton 17.30-tól felvételről láthatják a nézők.

Atomerőmű SE - Nyíregyházi KK
83-72
(22-21, 26-15, 8-23, 27-13)
Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok V: Pálla Z., Balog Gy., Jurák K. (Szabó)

ASE: L. Williams 14/3, Vojvoda 19/9, Körtélyesi 21/3, Eilingsfeld 2, Tóth Á. 12. Csere: Kerpel -, Kovács 7/3,
Idlet 2, Kámán 6/6.

Nyíregyháza: Nelson 20/3, Berkis 12/6, Mohácsi 14, Boldizsár 2, Davis 13. Csere: Kaluha 5/3, Polyák 6, Varga -.