Kecskeméten játszott az ASE kadett csapata

2009.10.20, 10:22 Kosárlabda
  Kecskeméten játszott az ASE kadett fiú kosárlabda csapata.

Az első mérkőzésen a Kecskemét „A” csapatával játszottunk, aki a csoport többi tagjának 170-190 pontot dobott. A célunk az volt, hogy ezt elkerüljük és legyen tartása a csapatnak.
A mérkőzés előtt lebetegedett az egyetlen hadra fogható 94-es játékos is (Baki) így a 95/96-osjátékosok játszottak a két kivétellel, 94-es kecskemétiekkel szemben. A második negyed és a negyedik negyed első felét leszámítva egyenlő ellenfelei voltunk a vendéglátóknak (sajnos ebben a szakaszban gyűjtöttük be a különbség 95%-át) hiszen az első negyed viszonylag szoros volt, a harmadik negyedet kemény védekezéssel megnyertük és az utolsó 4 percre visszaküldött kezdő ötösünk 13:8-ra nyerte ezt a szakaszt. Szedtünk 26 védő és 7 támadó lepattanót, de sok eladott labda megpecsételte a sorsunkat. Talán szorosabb 25-30 pontos mérkőzést is játszhattunk volna ha kevesebbet cserélünk, de a második mérkőzésre is szerettünk volna  „tartalékolni” amit meg akartunk nyerni.

Atomerőmű SE - Kecskeméti SI/
      62 : 113    ( 17:24, 7:37, 25:24 , 13 :28 )

ASE: Braun 13, Illés 12, Gulyás 9, Szabó 8, Papp 6, Antóni 5, Tóth M.Cs.4, Novák 3, Szántó 2, Verli, Siklósi, Tóth Á.

A második mérkőzésen a „B” csapat következett, aki tavaly a serdülő országos bajnok volt. Két legjobbjuk az „A”-ban játszott, de helyettük voltak 94-esek. Az első félidőben már vezethettünk volna, de a második negyedben nem koncentráltunk eléggé és az ember-ember elleni kemény játékban sok faultot gyűjtöttünk be. A 3. negyedre védekezést váltottunk és ezzel a „B” csapatot is megfogtuk nem tudtak vele igazán mit kezdeni és jó néhányszor indításból is tudtunk kosarakat szerezni. Végül is kemény mérkőzésen értékes győzelmet arattunk és az egész csapat dicséretet érdemel. Ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a csapat a csoport 3. helyének megszerzése érdekében.